Церковне свято 4 грудня: що можна і не можна робити свято Введення до храму Пресвятої Богородиці

4 грудня православні віряни відзначають свято Введення до храму Пресвятої Богородиці. Це одне з найбільших церковних свят у році, яке відзначають протягом 5 днів. Саме цей день у народі завжди вважали початком справжньої зими і саме з нього стартували всі передсвяткові ярмарки.

4 грудня християни відзначають Третю Богородицю, або як її ще називають – свято Введення до храму Пресвятої Богородиці. Миряни відзначають цей пам’ятний день протягом п’яти днів. До того ж, цю дату називають дитячим святом, адже 4 грудня прийнято водити дітей на їхню першу сповідь у церкві.

4 грудня дітей водять на їхню першу сповідь
4 грудня дітей водять на їхню першу сповідь

Що не можна робити 4 грудня?

За переказами, у цей день заборонені надлишкові веселощі – поводити себе треба тихо та сумлінно. За традицією, не можна займатися хатніми справами та будь-якою іншою роботу. Християни вранці або увечері відвідують церкву, щоб звернутися до Бога та побути з ним.

Строга заборона залишається на накладання шлюбу – офіційно оформлювати будь-які стосунки в день Введення до храму Пресвятої Богородиці суворо заборонено церквою. Варто запам’ятати, що заборонено відмовляти у милостині тому, хто її просить 4 грудня.

Традиції 4 грудня

Церковне свято 4 грудня
Церковне свято 4 грудня

Кольором свята Введення до храму Пресвятої Богородиці вважають блакитний – віряни та священики вдягають предмети одягу цього кольору та йдуть до церкви на сповідь та молитву. Православні християни робили святкові свічки великого розміру, після чого напередодні літургії вони створювали живий коридор біля церкви або храму та запалювати їх. Не зважаючи на пост, у цей день дозволено вживати трохи їжі, а також відвідати ярмарки, які починалися саме 4 грудня.

Молитва 4 грудня

Нехай Богородиця Свята

Тобі добро лиш принесе

І щастя без кінця і краю,

І радості на рік уперед!

Нехай береже Вона від бід,

Пошле тобі благословення,

І дарує тільки яскраве світло,

Затишок, здоров’я та везіння!

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.