Церковне свято 19 грудня: що можна і не можна робити на День святого Миколая Чудотворця – традиції, прикмети

Святий добрий Миколай сьогодні обов'зково зазирне у кожну хату і для кожного є особливий подарунок. Зустрічайте святого молитвою і по вірі вам воздасться!

Всі українці з дитинства знають, що 19 грудня – свято всіх малюків, адже у цю пору на землю сходить святий Миколай Чудотворець. Цей Господній помічник приносить слухняним дітям подарунки під подушку, а неслухам – різки у чобітки. До речі, саме він став прототипом сучасного Санти чи Діда Мороза.

Що можна і не можна дарувати дітям на День святого Миколая
Що можна і не можна дарувати дітям на День святого Миколая

Втім, помилково вважати Чудотворця лише дитячим заступником. Такий образ його спіткав у 18 столітті, а раніше у деяких культурах його ставили навіть вище за Спасителя за наближеністю до Всевишнього.

Тож гарна молитва сьогодні не зашкодить ні дорослим, ні малим. Просіть в першу чергу здоров’я міцного, як зимовий морозець.

О святителю Христовий Миколаю! Почуй нас, грiшних рабів Божих (імена), що моляться Тобі, і моли за нас, недостойних, Творця нашого і Владику. Виблагай Бога нашого бути милостивим до нас у нинішньому житті і в майбутньому віці, нехай не за ділами нашими, а за Своєю милістю відплатить нам. Визволи нас, угоднику Христовий, від зла, що находить на нас, і вгамуй хвилі пристрастей і бід, що повстають проти нас. Нехай заради святої молитви твоєї не поглине нас напасть і не потопить у безодні грiховній і в бoлоті приcтрастей наших. Моли, святителю Миколаю, Христа Бога нашого, щоб подав нам мирне життя й спасіння і велику милість, нині, і відпущення гріхів, а душам нашим — спокій, і на віки віків. Амінь.

До молитви підготуйтеся серйозно: не їжте та не вживайте спиртного. Краще за все до Господа звертатися вранці, коли думки ще спокійні і чисті. Після завершення читання, тричі перехрестіться.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини