Церковне свято 25 грудня: що можна і не можна робити день святого Спиридона Триміфунтського – традиції та прикмети

25 грудня православні миряни відзначають день пам'яті Спиридона Триміфунтського. Що можна, а що не можна робити у цей день, а також, яких традицій дотримуватися - читайте далі.

Наші предки вірили, що саме в цей день день стає довшим, а ніч коротшою. Тож 25 грудня варто молитися святителю Спиридону, якого в народі називали Сонцеворотом, щоб він навесні та влітку дарував якомога більше сонячних і теплих днів. У цей день закінчували тяжку працю – всю роботу та завдання відкладали на майбутній рік. Православні гучно святкували цей день – розпалювали на пагорбах багаття та влаштовували гуляння. Саме в цей день ходили на ярмарки та робили закупи для майбутніх свят.

Молитва Спиридону Святителю

Молитва Спиридону

О Великий і пречудний святителю Христовій і чудотворчій Спіридоні, Керкірська похвало, весь світ світильника пресвітлий, теплий до Бога молитовнику і всім до тебе прибігаючим і з вірою молящимся заступнику! Ти віру православну на Нікейстем Соборі серед отців преславно пояснив ти, ти єдність Святі Трійці чудесною силою показав ти і єретиків до кінця осоромив ти. Почуй нас, грішних, святителю Христів, що моляться тобі, і сильним твоїм заступництвом у Господа звільни нас від всякої злої обстановки: від глада, потопу, вогню і смертоносні виразки.

Що не можна робити у цей день?

День Спиридона Сонцеворота у православних мирян співпадає з католицьким Різдвом. Обидві конфесії цього дня відмовлялися від тяжкої роботи та намагалися веселитися разом із родичами та сусідами, ходили один до одного в гості.

Виконувати навіть найлегшу домашню роботу було суворо заборонено. Також, за віруваннями, не можна 25 грудня ходити до лісу, щоб не напав дикий звір та щоб не загубитися.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.