Церковне свято 7 січня: що можна і не можна робити на Різдво Христове – традиції, прикмети

7 січня православні християни відзначають одне з найбільших свят - Різдво Христове. Що можна робити у цей день, а що - заборонено - читайте далі.

7 січня – священний день для усіх православних християн. Адже саме в цей день відзначають одне з головних свят у календарі – Різдво Христове. Більшість традицій та обрядів пов’язані саме зі святкуванням. Цього дня миряни готували кутю, пили узвар та запрошували в гості найближчих людей та сусідів.

Важливою традицією цього дня були колядки. Діти, а пізніше й дорослі ходили хатами зі спеціальними піснями, колядками, які прославляли народження Ісуса Христа. Співали їх на порозі будинку, тим самим несучи радість та щастя на увесь наступний рік. За це хазяїни повинні були нагороди дітлахів цукерками, фруктами, горіхами або печивом. Пізніше, в 21 сторіччі, почали вручати невеликі суми грошей.

Традиції 7 січня

Вважалося, що як зустрінеш Різдво – так проведеш і увесь наступний рік, тож до цього свята готувалися свідомо та ретельно, готували улюблені страви та обов’язково ходили з ранку до церкви, щоб помолитися перед Богом та попросити здоров’я усій родині. Цікаво, що саме після Різдва починалися так звані м’ясниці – коли готували багато м’ясних страв та ходили в ці дні один до одного в гості.

Молитва на Різдво

“Різдво Твоє, Христе Боже наш, возсія мирове світло розуму: в ньому бо зіркам служачи, звездою учахуся, Тобі кланятися, Сонцю правди, і Тебе веде з висоти Сходу: Господи, слава Тобі”.

Що сьогодні не можна робити

Вважалося, що найбільший гріх на Різдво — сварки. Тож у цей день не можна займатися скандалити, лихословити, а також займатися тяжкою фізичною працею.

Прикмети на 7 січня

Прикмети 7 січня
Прикмети 7 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– на небі багато зірок – рік буде багатим;

– йде сніг – рік буде вдалим.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.