Церковне свято 31 січня: що можна і не можна робити у день пам’яті святителів Афанасія і Кирила

Святі Афанасій та Кирило все своє життя присвятили боротьбі з єретиками. Церковники по-особливому урочисто намагаються вшанувати пам'ять про них.

Сучасна християнська традиція дійшла до наших днів саме завдяки відчайдушним вірянам, які не боялися ні жезлу, ні плахи, захищаючи православ’я від сектантів та язичників. Святі Афанасій і Кирило вважаються за каноном мучениками. Саме тому сьогодні слід вшанувати їх пам’ять стримано, але з честю.

Церковне свято 31 січня

Не слід 31 січня вживати алкогольних напоїв або піддаватися грішним розвагам. Заборонені у цей день азартні ігри чи позичання грошей у борг. Вважається, що так ви відженете від себе позитивну енергію прибутку. Не потрібно також перенавантажувати себе важкою фізичною працею або братися за виконання важких інтелектуальних задач.

Почати свій ранок краще за все з молитви. Просити потрібно не за себе, а про ближнього. Добро, посіяне сьогодні, повернеться до вас сторицею! Прочитайте на зорі вашого дня такі рядки:

О Пречиста Богомати. Всецарице! Почуй розпачливе зітхання наше перед чудотворним образом Твоїм, який зі святинь Афону у Київську Русь перенесений; зглянься над дітьми Твоїми, які терплять від невиліковних захворювань і до святого образу Твого припадають!

Як птахи крилами покривають пташенят своїх, так і Ти сьогодні, Вічножива, покрий нас Багатоцілебним Твоїм Омофором, а там, де люті хвороби перемагають нас, будь підтримкою в наших терпіннях. Там, де темрява відчаю в душі наші вселилася, нехай засяє непереможне Боже Світло! Малодушних потіш, немічних укріпи, жорстоким серце змягчи і подаруй їм просвічення. Зціли хвороби людей Твоїх о Всемилостива Царице! Розум і руки лікарів наших благослови, щоб служили знаряддям Всесильного Лікаря, Христа Спасителя нашого. Ти весь час перебуваєш з нами, тому і молимось перед Твоїм образом, Владичице! Простягни руки Твої наповнені зціленням і лікуванням, Радосте в скорботах і Потіхо в печалі. А ми, отримавши Чудодійну Силу Твою, прославляємо Живоначальну Нероздільну Тройцю: Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини