Церковне свято 8 лютого: що можна і не можна робити на день Феодора Студита – традиції та прикмети

Цей день особливо шанувався першими християнами, адже Феодор з такою любов'ю ніс Слово Боже. Захищав він і святі ікони. Втім зараз цей день набув трохи іншого значення.

День Феодора Студита шанувався пишно у 16-17 століттях. Тоді ходило багато ще легенд про святого. Нині ж 8 лютого набуло більш народного значення. Пам’ять про послушника Христового викреслювалася іконоборцями 20-го століття.

Церковне свято 28 січня
Церковне свято 8 лютого 

Втім, ряд традицій все одно лишився. Наприклад, сьогодні не можна прати білизну, адже вважається, що можна змити з себе позитивну енергію. Легко заряджається метал негативом. Тож, якщо ви бажаєте позбутися недугів, потримайте вранці у руці 3 монети срібного кольору та закриєте їх у шухляді. Згодом викиньте дріб’язок у водойму або закопайте за городом.

Більше спостерігайте за небом на Феодора. Сонячний тихий день – зима протриматися зможе до березня. Сніг з дощем – до пізньої весни, а мороз навпаки віщує теплий березень, але прохолодний травень.

А ось і добра молитва на 8 лютого, яку слід читати перед виходом з дому:

Боже великий, Боже отців наших! Дай нашому народові як найбільше добрих, святих християнських родин.
Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до Божого Твого Євангелія і до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дітей були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками у житті.

Дай нам таких матерів, які вміли б добре, по-християнськи виховувати своїх дітей, а для своїх чоловіків були б допомогою, потіхою та доброю порадою.

Дай нам таких дітей, які були б потіхою для своїх батьків і славою та красою свого народу.
Благослови, Всемогутній Боже, український народ. Подаруй йому ласку вірно Тобі служити і доступити колись вічної нагороди в Небі, бо Тобі, Боже, у Святій Тройці Єдиний, Отче, Сину і Духу Святий, належить вся слава, честь і поклоніння на віки віків.
Амінь

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.