Церковне свято 9 лютого: що можна і не можна робити на день Іоанна Златоуста – традиції та прикмети

Сьогоднішній день – особливий у церковному календарі, адже одного з найкращих послушників Христових вшановують 9 лютого всі православні віряни.

До дня Іоанна Златоуста наші предки готувалися дуже ретельно. Вважається, що сьогоднішнє свято слід провести у думках про Всевишнього та у навчанні. Сам же святий відрізнявся ревним бажанням дізнатися більше про Слово Боже. Він навіть уходит у пустелю заради того, щоб повністю сконцентруватися на писанні.

Образ Святий Йоан Золотоустий
Церковне свято 9 лютого

Важка фізична праця у цей день не потрібна вам. Втім, це не стосується ремонту оселі чи прибирання.

Ясна сонячна погода віщує скорий кінець снігопадів, але морози можуть протриматися до середини березня. Вітер зранку підкаже, що перша декада весни буде вся у дощах, але потепління чекати не слід.

9 лютого прекрасно підходить для поминальних обрядів та ритуалів. Навіть є обрядова страва на сьогодні: поставте на обід рисову кашу з родзинками та пшеницею. Дуже смачно і ситно вийде!

Молитися починати можна у ранній період дня. Можна запалювати свічки та лампадки.

О, премилосердний Боже, Отче, Сине і Святий Душе, що Тобі в Нероздільній Тройці поклоняємось і Тебе славимо!
Зглянься милостиво на раба Твого (ім’я) недужого, відпусти йому всі провини його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге й щасливе життя, земні й духовні Твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви Тобі, всещедрому Богу і Творцеві нашому.
Пресвята Богородице, всесильним заступництвом Твоїм допоможи мені ублагати Сина Твого, Бога нашого, за зцілення раба Божого (ім’я).

Усі святі і ангели Господні, моліте Бога за недужого раба Його (ім’я).
Амінь.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.