Церковне свято 9 лютого: що можна і не можна робити на день Іоанна Златоуста – традиції та прикмети

Сьогоднішній день – особливий у церковному календарі, адже одного з найкращих послушників Христових вшановують 9 лютого всі православні віряни.

До дня Іоанна Златоуста наші предки готувалися дуже ретельно. Вважається, що сьогоднішнє свято слід провести у думках про Всевишнього та у навчанні. Сам же святий відрізнявся ревним бажанням дізнатися більше про Слово Боже. Він навіть уходит у пустелю заради того, щоб повністю сконцентруватися на писанні.

Образ Святий Йоан Золотоустий
Церковне свято 9 лютого

Важка фізична праця у цей день не потрібна вам. Втім, це не стосується ремонту оселі чи прибирання.

Ясна сонячна погода віщує скорий кінець снігопадів, але морози можуть протриматися до середини березня. Вітер зранку підкаже, що перша декада весни буде вся у дощах, але потепління чекати не слід.

9 лютого прекрасно підходить для поминальних обрядів та ритуалів. Навіть є обрядова страва на сьогодні: поставте на обід рисову кашу з родзинками та пшеницею. Дуже смачно і ситно вийде!

Молитися починати можна у ранній період дня. Можна запалювати свічки та лампадки.

О, премилосердний Боже, Отче, Сине і Святий Душе, що Тобі в Нероздільній Тройці поклоняємось і Тебе славимо!
Зглянься милостиво на раба Твого (ім’я) недужого, відпусти йому всі провини його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге й щасливе життя, земні й духовні Твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви Тобі, всещедрому Богу і Творцеві нашому.
Пресвята Богородице, всесильним заступництвом Твоїм допоможи мені ублагати Сина Твого, Бога нашого, за зцілення раба Божого (ім’я).

Усі святі і ангели Господні, моліте Бога за недужого раба Його (ім’я).
Амінь.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.