Яке свято 10 квітня 2022: що можна і не можна робити на день пам’яті Євстратія Печерського – традиції, прикмети

Сьогодні церква вшановує постать печерського аскета Євстратія, який в 11 столітті полишив всі свої багатства та вирішив відкрити серце Господу. На жаль, в один із днів його схопили половці, які прийшли грабувати Київ і продали бранця євреям у Херсонес. Втім, навіть у полоні, де Євстратія закликали зректися віри – він не здався.

Яке свято 10 квітня 2022

10 квітня та сам святий вважається символом незламності. Допомогла не зламатися чоловікові молитва про захист. На тлі сучасних подій вона для нас як ніколи актуальна теж:

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він простягав до Тебе руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю побожний народ наш, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і мир утверди. Простягни, Господи, невидиму правицю Твою, яка рабів Твоїх заступає в усьому. Тим же, кому судив Ти покласти душу свою на війні за віру православну, побожний народ наш і державу, прости їхні провини і в день праведної Твоєї відплати подай вінці нетління. Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Що можна і не можна робити 10 квітня?

На день пам’яті Євстратія Печерського не можна сваритися та давати у борг. Також не потрібно приступати до нових справ. Слід навести лад у зимових речах та заховати реманент.

Зверніть увагу, якщо у ваші коти туляться ближче до пічки та ховають носики – тиждень ще буде стояти прохолодна погода.

Схожі новини