Яке свято 12 квітня 2022: що можна і не можна робити на день Іоанна Лествичника – традиції, прикмети

Сьогодні 12 квітня православна церква відзначає давно забуте свято - день Іоанна Лествичника, яке було витіснено з традиції радянським Днем Космонавтики.

Століттями наші пращури 12 квітня відзначали день Іоанна Лествичника, який був шанованим християнином свого часу. Втім, радянська пропаганда і боротьба з церковним життям витіснили пам’ять про святого. Натомість вся країна роками відзначала День Космонавтики, який став символом атеїстичного твердження про те, що Господа на небі немає.

Яке свято 12 квітня 2022

Втім, церковники бережуть згадки про Іоанна Лествичника, якому насправді і є присвячене 12 квітня. Вірянин 40 років жив у пустелі та вивчав Слово Боже. Він допомагав нужденним, а ще багато працював над переписуванням книг. Сьогодні можна у Всевишнього просити наснаги, мудрості, захисту та здоров’я. Зверніться до Господа такими словами:

Отче сиріт і знедолених Пристановище, Лікарю, що з легкістю приймаєш наші недуги на Себе, Преблагий Царю й Спасителю Ісусе Христе, прийми молитву від Твого (Твої) негідного (негідної) раба (раби): бо Ти прийняв молитву жінки хананеянки про її хвору дочку, і у всі дні Твого земного життя зцілював усякі недуги душевні і тілесні. Тому й зараз прошу, Пресвятий Владико, зціли мене, бо Ти милосердний і Чоловіколюбець. Амінь

А за народним календарем, який також забувся у вирі столітніх подій, 12 квітня відзначають повний перехід від зими до весни. Вважається, що домовик скидає кохужа і тому не слід його дражнити безладом у хаті. Худобу потрібно після заходу сонця зачинити у стайні.

Не можна також сьогодні лаятися, гриміти посудом або грюкати дверима.

Схожі новини