Церковне свято 26 квітня: що можна і не можна робити на день пам’яті святого Артемона – традиції, прикмети

Сьогоднішнє свято дуже шанується церковниками православного обряду, втім не всі прості віряни його пам'ятають. Дізнайтеся все про другий день після Великодня.

26 квітня вважається днем вшанування святого мученика Артемона. Вірянин, який вболівав всім серцем за Христа, народився у місті Лаодикія Сирійська. Ріс у благочестивій родині, яка змалечку привчала до Вчення Господнього. Так і проклав собі стежку юнак: спершу служив при церкві, а досягши зрілого віку, став священнослужителем.

Церковне свято 27 грудня
Церковне свято 26 квітня

Вже бувши старцем, попав чоловік у немилість до правителя, який був язичницької віри. У казан зі смолою наказали кинути Артемона, але з небес спустилися янголи та захистили священника. Все ж мученицька смерть наздогнала його, і у 303 році нашої ери він відправився до неба.

Сьогодні ж слід справно молитися та просити здоров’я, сил. Вважається, що звернувшись до Господа саме 26 квітня, можна врятувати навіть безнадійних. Звертатися слід такими рядками тричі:

Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Також не забувайте, що сьогодні слід утриматися від укладання договорів і вирішення ділових справ. Вдома, аби не накликати на себе лихо, не розливайте воду та не лишайте сміття ввечері.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.