23 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити у день пам’яті Апостола Симона Зилота, традиції

23 травня православні вшановують постать Апостола Симона Зилота. Чим відзначився вірянин і кому необхідно сьогодні помолитися - читайте далі у матеріалі.

Церковники вірять, що апостол Симон або як ще його називали, Симеон, був братом Господа. Також у деяких джерелах знаходять також інформацію про його рідство з Юдою. Тим не менш, святий ревно слідував законам Божим і ніс до останнього Слово Всевишнього. Як і Ісуса, Симона приговорили до страти на хресті.

23 травня 2022: яке сьогодні свято

23-те травня слід приділити духовному розвитку і заспокоїти свій розум. У цей день наші предки навіть не ставали до обробітку землі. Вважали, що їй слід дати відпочинок. Не проводилися навіть поховання. Забити кіл чи зробити яму – то гріх сьогодні.

Ранок традиційно у кожного вірянина має початися з такої молитви:

Господи Ісусе, Сину Божий, Милосердний, Зцілителю душ і тіл наших, зглянься на мене негідного, немічного і грішного слугу Твого. Ти оздоровляєш калік і немічних через віру їхню в Божество Твоє, кажучи: “Через віру твою нехай буде тобі”. Я знаю, Господи, що віра моя є слабкою. Але благаю Тебе, Джерело Життя, і взиваю: “Вірую, Господи, допоможи мені в моєму невірстві!”. Ти, Господи, приймав малу віру сліпих, калік і всіх немічних, та дарував їм зцілення. Не відкинь, Милосердний, і мене немічного. Я знаю, що я є грішним і негідним Милости Твоєї, але Ти сам сказав, що до грішників прийшов, і це дає мені надію звернутися до Тебе, Милосердний Господи, Піднеси мене, Спасителю мій, з постелі недуги моєї, продовж дні життя мого, щоб я міг в покаянні закінчити його і сподобитися вічного Твого Царства, де в сяйві Слави Лиця Твого вже не буде ні недуги, ні журби, ні зітхання. Помилуй мене, Господи, з великої Милости Твої, зглянься наді мною немічним, дай мені силу славити Тебе Єдиного і Милосердного з Отцем, Святим і Животворним Твоїх Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що з іменинами ви можете 23 травня привітати: Василя, Семена, Таїсію.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини