24 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити у день пам’яті рівноапостольних Кирила й Мефодія

Сьогоднішнє свято 24 травня присвячено святим, які навчили грамоті народ та принесли красу Слова Божого у писемність. Як і кому слід помолитися у цей день – читайте у матеріалі.

Постаті святих Кирила і Мефодія міцно увійшли у нашу культуру, адже вважається, що саме вони подарували слов’янам грамоту. З’явилася кирилиця, якою, до речі, ми пишемо і зараз.

Предки шанували 24 травня, тому, що вважали його днем писемності. А ще сьогодні читали молитви за дітей, бо вважалося, що саме Кирило і Мефодій можуть обдарувати сина чи доньку розумом. Вважалося гарним у цей день піти у храм та поставити свічку за успішні іспити, оцінки чи вступ до школи, вищого навчального закладу.

Святі Кирило та Мефодій
Святі Кирило та Мефодій

Кожна мати промовляла за дитину на Кирила і Мефодія такі рядки:

Пречиста Діво Маріє, Мати Божа, Яка — з волі й задуму Господніх — непорочно зачала та народила, і на благо всього світу, разом із св. Обручником Йосифом, виховала Свого Божественного Сина й Спасителя світу!

Вислухай, моя Свята Заступнице й Покровителько, мою до Нього тиху та щиру молитву і благання й упроси Його, аби Він Своєю милістю і благодаттю дав мені належної — Божої мудрости, сили й терпіння виплекати й виховати моїх дітей чесними і богобоязними людьми, щоби вони були втіхою і підтримкою мені на старість, і всьому народові українському окрасою, і щоб щирим і чистим серцем служили Христовій Церкві та славили й хвалили величне Боже ім’я та ублажали Твої, Богородице, материнство і покору Господній волі. Амінь.

Прикмети на 24 травня

З давніх-давен вірили, що червоне сонце зранку – до грози удень. А якщо починався дощ після обіду, то він міг затягнутися до вечора. Гарною прикметою було побачити веселку. Вважалося, що це знак доброї надії.

Особливого значення сьогодні надавали воді. Якщо розплескати її на каміння – можна було накликати злиднів до хати.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.