Вівторок, 2 Березня, 2021

27 жовтня: яке свято, у кого іменини? Прикмети та що не можна робити у цей день?

Релігійний Літургійний календар візантійського обряду молитовно згадує святого Назарія, його учня Келсія, святих мучеників братів-близнюків Гервасія та Протасія, Святу Параскевію Терновську. В Україні відзначають День автомобіліста.

Святий Назарій, його учень Келсія, святі мученики брати-близнюки Гервасій та Протасій були обезголовлені за проповідування Святої Євангелії та навернення поган у християнську віру у час правління римського імператора Нерона, коли було перше найбільше і найжорстокіше переслідування християн в 50-х роках н.е.

Народилася свята Параскевія Терновська в міста Єпиват, що на узбережжі моря, між Силістрією та Царгородом. Служила монахинею в Царгороді, в церкві Покрова Пречистої Богородиці.

За прикладом Ісуса Христа 40 днів постилася й молилася у Йорданській пустелі. Померла у своєму рідному містечку як звичайна жінка. Тільки по смерті після видінь багатьом була визнана святою, зціливши розслаблену.

Церква св.Параскеви у Польщі, Перемисько-Варшавська архієпархія, УГКЦ
Церква св.Параскеви у Польщі, Перемисько-Варшавська архієпархія, УГКЦ

Називається Терновською, бо у час, коли Єпиват на коротний час опинився у руках хрестоносців, то цар Болгарії Йоан Асан постарався про те, щоб мощі преподобної Параскеви було перенесено з Єпивату до престольного міста Болгарії Тернов. Жила свята у ХІст. Нині мощі святої Параскевії знаходяться у Ясах (тепер Румунія).

Іменини у цей день святкують Назарій, Сергій, Гнат,  Микита, Микола, Параскевія.

Народні прикмети на 27 жовтня

  • Сильний дощ на Параску – незабаром випаде сильний сніг.
  • Голосно кричать ворони – буде відлига.
  • Сніг лежить на Параску – в травні буде сильна негода.

Цього дня не можна починати ніяких важливих справ. Свята Параскевія вважається покровителькою жінок, тому добре молитися до святої за вдалий шлюб і щасливу жіночу долю.

Поділіться статтею

Тіна Кароль

ТЕСТ: скільки в тобі Тіни Кароль? Дізнайтеся, що спільного у тебе та головної української поп-діви

Тіна Кароль - найпопулярніша особа сучасності, але ви навіть не уявляєте, скільки спільного маєте з успішною поп-дівою. Пройдіть тест та переконайтеся самі!
Дан Балан

На батьківщині Дана Балана розсекретили другу половинку артиста: модель-іноземка перевершила Тіну Кароль

Стосунки Дана Балана і Тіни Кароль не давали спокою прихильникам артистів. Втім, після завершення шоу "Голос" поповзли чутки про те, що роман не справжній.
Костянтин Меладзе показав молодшу доньку Лію

(Фото) Костянтин Меладзе показав молодшу доньку: у грузинського композитора виросла неймовірна красуня

Кожен батько вважає своїх доньок принцесами. Костянтин Меладзе став батьком справжньої красуні.

Популярне

Останні новини