28 травня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити у день пам’яті преподобного Ісаї Києво-Печерського

28 травня православна церква згадує українського священнослужителя, який все життя присвятив Києво-Печерській лаврі. Дізнайтеся, за що ми його сьогодні вшановуємо.

Святий Ісайя народився неподалік Києва. Точної дати його приходу у цей світ немає, але вважається, що це могло статися у на початку 1000-х років, адже у 1062 за благочестиве життя він був поставлений ігуменом Дмитрієва монастиря. Чоловік ревно боровся з ідолопоклонниками та проповідував Слово Боже. Його не стало у 1090-му, але мощі чудесним образом допомагають вірянам і досі.

28 травня 2022: яке сьогодні свято

Вважається, що після 28 травня настає справжнє тепло та літо. Проте, предки не намагалися максимально завершити висадку розсади у ґрунт і завершити посадкові роботи сьогодні. Вважалося, що врожаю після такого дійства не буде. Спостерігали також за заходом сонця: якщо він багряний – літо буде спекотним.

Молитву ж читали сьогодні Пантелеймону Цілителю. Починали ранок такими рядками:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Нагадаємо, що іменинниками 28 травня є: Анастасія, Дмитро, Макар, Пахом.

 

Схожі статті