4 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день Іоанна-Володимира, традиції, прикмети

Сьогодні 4-го червня православна церква вшановує постать Іоанна-Володимира. За що його досі пам'ятає історія та як правильно відзначити свято?

4 червня присвячено сербському князю Іоанну-Володимиру. Він ревно наслідував вчення Христове та боровся з сектантами. Багато людей навернули за його правління у віру Спасителя.

Молитва для дітей перед сном
4 червня 2022: яке сьогодні свято

В українській традиції цей день носить назву “Солов’їний” або “Василіск”. Вважається, що саме 4 червня ліси наповнюються співочими птахами, а поля квітами. Разом із цим не можна сьогодні працювати на городі, адже овочі не зійдуть, а земля поросте волошками.

Вірили ще й у такі прикмети:

  • Гроза зранку – до щедрого врожаю;
  • Густий туман – багато грибів влітку;
  • Солов’ї співають – хороша погода буде триматися тиждень.

Молитися сьогодні можна Пантелеймону Цілителю, а просити слід про здоров’я.

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці
Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків.
Амінь

Нагадаємо, що іменинниками 4-го червня є: Василиск, Володимир, Данило, Іван, Макар, Михаїл, Павло, Софія.

 

Схожі статті