6 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день преподобного Микити, традиції, прикмети

День преподобного Микити. Це свято яскравіше проявляється в українському побуті на народно-господарському рівні. 5 червня ще називають Шипшинів день. Слов’яни поклонялися цьому кущику з могутніми лікарськими здібностями.

Молитва повертає душевну рівновагу
6 червня 2022: яке сьогодні свято

Люди рахували квіти шипшини та намагалися знайти ту, де більше за все пелюсток. Також дивилися, якщо мало їх – то до біди. Кущі підв’язували, аби зберегти добробут у родині. На заході сонця збиралися з родиною та сусідами за одним столом. Готували просту їжу з яєць, борошна.

Колективно читали таку молитву:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Нагадаємо, що 6 червня День ангела відзначають Григорій, Іван, Ксенія, Микита, Семен, Степан, Федір.

 

Схожі новини