16 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день пам’яті Лукілліана, Клавдія, Павла

Сьогодні 16-го червня церква відзначає день, присвячений святому Лукілліану, Клавдію, Павлу. Дізнайтеся, як правильно молитися та яких традицій дотримуватися.

16-го червня ми згадуємо святого Лукілліана. Його історія вельми цікава. Він був тривалий час язичником, допоки не познайомився з Клавдієм та Павлом. Після цього віряни почали активно поширювати Слово Боже та навертати багато людей у християнство. За це попалися святі до рук охорони свого поганця-царя. Жорстоко покарав їх старий пошановувач культів.

16 червня 2022: яке сьогодні свято

Втім, постаті цієї трійці лишилися назавжди символом стійкості духу.

Цікаво, що особливих традицій та заборон на 16 червня – немає. Навпаки, церква сьогодні заохочує чесну працю.

Ранок свій слід починати з такої молитви Пантелеймону Цілителю:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Нагадаємо, що сьогодні іменини святкують: Аліна, Опанас, Денис, Дмитро, Павло, Поліна, Семен, Софія, Уляна, Ілля і Лазар.

 

Схожі статті