У церковному календарі є щонайменше два дні, які вшановують святого Кирила.Чоловік був вірним учнем Вчення Божого. Він ніс світло християнської науки та проповідував Слово Христове. Відомо, що багато єретиків він наставив на шлях істинний.
У цей день наші пращури багато молилися, намагалися не працювати після заходу сонця. Існує кілька прикмет на 21 червня, які можуть здатися химерними у сучасному світі:
- Дощ зранку – багато риби буде восени;
- Жайвір не прокинувся до сходу сонця – весь тиждень будуть вітри;
- Небо затягнуло хмарами – Господь буде немилостивим до тих, хто не молився зранку.
Існує також версія, що святом 21 число цього місяця зробити не просто так, адже сьогодні – день літнього сонцестояння. У давній язичницькій традиції його ототожнювали з перехідним періодом та готувалися заздалегідь. Займалися у дохристиянські часи ворожінням та жертвоприношенням. Саме тому церковники намагалися витіснити про цей період пам’ять.
Радили захистити себе у цей день такою молитвою:
Владико Вседержителю i Святий Царю, що всіх караєш, але не жебраків, зміцнюєш падаючих i піднімаєш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю твоєю, прости йому всякий гріх вільний або невільний. Так, Господи, твою цілющу силу з неба зійшли, торкнися тіла, погаси гарячку, Утамуй страждання і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабу твоєму, підніми його з ліжка недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай йому бути Церкви твоєї слухняним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі належить милувати і рятувати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Нагадаємо, що сьогодні, 21 червня – другий день Петрового посту. Можна вживати у їжу рибу, олію.