Церковне свято 17 липня вшановує святителя Андрія, який походив з Криту. Він народився незвичайним хлопчиком. До 7 років він взагалі не говорив. Батьки святого водили його по знахарям, ворожкам. Дар мови подарував же Всевишній. Андрій був на Таїнстві Причастя. Саме тому він почав старанно вивчати Біблію та відвідувати служби.
У 14 років вірянин поїхав навчатися до Єрусалиму. Він багато років присвятив службі Господній, став засновником церковного жанру: літургія.
Церковне свято 17 липня: як правильно молитися
Церковне свято 17 липня: що можна і не можна робитиТрадиційно на свято 17 липня можна просити здоров’я, сил та наснаги всім близьким та рідним. Так, як на цю дату припадає неділя, не гріх сходити на службу. Можна сьогодні сповідуватися, відзначати весілля, іменини. А свій ранок слід почати з такої молитви:
О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.
Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.
Нагадаємо, що на церковне свято 17 липня можна вітати з іменинами своїх знайомих, хто пройшов хрещення під такими іменами: Андрій, Анастасія, Марія, Марта, Микола, Олександра, Олексій, Ольга, Тетяна, Федір, Юхим.