Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.

Багато городників часто нехтують затіненою ділянкою в садочку і нічого там не саджають. насправді це – велика помилка, адже навіть затінену ділянку місцевості можна зробити дуже привабливою. Як рослини підходять для посадки в тінистому саду – розповідаємо у наступному матеріалі.

Якщо ви – власник тінистого саду, це зовсім не означає, що він повинен бути порожнім. Навпаки, завдяки квітучим тіньолюбним рослинам ділянка може стати насправді яскравою та красивою.

Тіньолюбні рослини для вашого саду
Тіньолюбні рослини для вашого саду

Перша квітка, яка буде добре рости в тіні – це дика орхідея. Морозостійкий багаторічник заквітає наприкінці травня і радує погляд протягом 3-х тижнів. Після цвітіння рослина зберігає декоративні властивості і зелень протягом всього літа. Розмноження відбувається дочірніми рослинами або кущовим поділом.

Тіньолюбні рослини для вашого саду
Тіньолюбні рослини для вашого саду

Конвалії добре почувають себе у затінку. Розмножуються вони самостійно, за допомогою підземних кореневищ. Ці квіти утворюють на землі товстий килим із блискучого насичено-зеленого листя.

Конвалії не потребують особливого догляду. Рослини надають перевагу високій вологості та напівтіні.

Язичник (Лігулрія) – третя квітка, яку можна посадити в затінку. Цій культурі потрібен вологий та родючий ґрунт. Язичник не любить пересихати, а посушливі умови взагалі переносить погано.

Лобелія – тіньолюбна рослина, яка заввишки виростає до півметра. Квітка добре пристосовується до вологих умов та може витримати навіть невеликий застій води.

Тіньолюбні рослини для вашого саду
Тіньолюбні рослини для вашого саду

Карликовий дельфініум – кущистий багаторічник із великим та зеленим листям та великими квіточками синього кольору. Квітне протягом всього літа і осені. До того ж квітка добре приваблює біологічних запилювачів.

Чемерник – шоста тіньолюбна рослина, яка зможе прикрасити собою тінисті ділянки домашнього саду. Чемерник зацвітає наприкінці зими або на початку весни. Розкішна рослина із вічнозеленим листям чудово впишеться у будь-який ландшафт.

Коли чемерник вкоріниться, догляд за ним зводять до мінімуму. Квітне культура протягом 3-х місяців. Оскільки усі частини чемерника отруйні, то їх не будуть їсти ані тварини, ані шкідники.

Тіньолюбні рослини для вашого саду
Тіньолюбні рослини для вашого саду

Зараз в продажу можна знайти нові гібриди чемерника із махровими квітами і яскравим забарвленням. Вони стануть найкращою декоративною прикрасою вашого тінистого саду.

Сьома декоративна рослина, яка добре почувається в затінку – це японська анемона. Ця рослина – гібрид і добре росте у будь-якому добре дренованому ґрунті.

Схожі статті

4 дії і вродить, як ніколи: роблю це з буряком кожного року, а потім насолоджуюсь МЕГА плодами

Буряк потребує ретельного догляду зі сторони дачника, щоб в подальшому віддячити у вигляді гарних плодів - що потрібно знати і що робити? Подробиці.

Перепробувала всі – ці 5 найкращі: сорти цибулі, які точно не залишать вас з пустими руками

Правильно підібраний сорт заздалегідь визначає, яким буде врожай - великим чи не дуже, солодким чи гірким і так далі - яку цибулю посадити на ділянці вже навесні?

“Живучий” сорт кабачків: посадили і забули – 10 кущів, а врожаю вистачить на всіх

Кабачки висаджують багато дачників, адже з ними готується безліч смачних страв, але тоді постає питання, який сорт посадити, щоб точно були величезні плоди та МЕГА врожай.

Висаджую його вже 3 роки – нереально смачний: як виростити батат у домашніх умовах

Батат нині користується великою популярністю серед дачників і все більше вдаються до його вирощування - що потрібно знати про посадку і догляд культури?

В двох словах – справжнє чудо: підгодуйте цим цибулю навесні 2025 – мій фаворит серед добрив

Настає час для висадки культур, в тому числі і цибулі, тож городникам варто заздалегідь подумати про підживлення, щоб отримати щедрий врожай в майбутньому.

5 дій і зацвіте, як ніколи: підживлюю цим півонії кожного року, бо результат вражає

Півонії - розкішні рослини, які радують своїми квітками усіх садівників, але, щоб вони цвіли довго, потрібно правильно підживити їх і не один раз. Квітникарі розповіли, чим саме.