Обприскайте цим огірки, щоб збирати по відру з кожного кущика: щедрий врожай аж до морозів

Огірки протягом дозрівання потребують підживлення, щоб нагородити дачника смачними плодами - вам знадобляться два інгредієнти, які знайдуться у кожного вдома.

Городники часто стикаються з такою проблемою, коли огірки починають хворіти, тому, щоб уникнути цього заздалегідь, потрібно провести обприскування культури. Найефективнішим варіантом є обробка огірків молоком та йодом, такий засіб і підживить рослину, і захистить від захворювань.

Огірки вразливі до борошнистої роси, сірої та прикореневої гнилизни, а також бактеріози. Обробка їх молоком і йодом є дієвою профілактикою, а також підходить для лікування вже заражених рослин.

Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю
Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю

Молоко насичує рослину азотом, фосфором, кальцієм, калієм, міддю, залізом та інше. Завдяки цьому продукту значно підвищується врожай огірків. Йод має антисептичні властивості і запобігає розвитку захворювань. Якщо поєднати ці два інгредієнти, то вони дадуть вражаючий ефект.

Першу таку обробку слід проводити через три дні після висадки молодих рослин у ґрунт, потім огірки підживлювати потрібно раз на тиждень. Так як огірки схильні до прикореневої глинизни, то краще не підживлювати їх в кореневу зону. Рекомендується зробити неглибоку траншею на відстані 15 см від центрального стебла рослини і вилити туди розчин молока з йодом. Щоб досягти кращого ефекту, можна обприскати ґрунтову поверхню біля рослини.

Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю
Городники розповіли, чим обприскати огірки для великого врожаю

Для приготування знадобиться один літр молока, відро води та 30 крапель йоду. Все це потрібно ретельно перемішати. На кожен кущ використовується 1,5 літра розчину. Щоб зробити засіб ще більш дієвим, можна додати столову ложку рідкого мила.

Обробку огірків даним розчином краще проводити у вечірній час, коли немає вітру, починати слід з нижньої частини листя. Як тільки ви приготували розчин, його одразу потрібно застосувати, адже він не зберігається довго.

Схожі статті

Слимаки, кліщі та “сіра гнилизна”: як боротися з основними шкідниками та хворобами полуниці

За час сезону полуниця неодноразово стає "ласощами" для різних шкідників. Як швидко вирішити цю проблему? Найпростіші перевірені методи серед городників.

Розумні дачники це не викидають: ось який цінний продукт з кухні вони використовують на ділянці

Розумні дачники добре знають – деякі відходи з кухні можуть стати цінним добривом на городі. Наприклад, вони навряд чи викинуть шкірки з кавуна, бо з них можна зробити найкраще підживлення.

Енциклопедія для городників-аматорів і не тільки: як “розрахувати” ідеальну овочеву грядку

Ці знання допоможуть не лише грамотно спланувати город, а й підібрати потрібні культури, які наприкінці сезону обов'язково дадуть мега крутий урожай!

Тільки у березні, а потім буде пізно: що зробити, щоб тюльпани завжди буйно та яскраво цвіли

Після зимової сплячки експерти рекомендують провести з тюльпанами кілька маніпуляцій, після чого вони будуть пишно та яскраво цвісти. Обов'язково зробіть це у березні.

Тільки природні стимулятори: розкрили головний секрет підвищення схожості насіння – без хімії

Багато городників, щоб значно підвищити схожість посадкового матеріалу, використовують стимулятори на основі хімічних елементів. Є чудова альтернатива.

Обов’язково зробіть це у березні 2025 – примножите урожай. Перша обробка від моніліозу

Саме перший місяць весни є ідеальним часом для того, щоб обробити всі свої дерева та кущі проти цього грибкового шкідника. Адже, це впливає на весь подальший урожай!