Церковне свято 9 серпня: що можна і не можна робити на день святого Пантелеймона — традиції, прикмети, іменини

Церковне свято 9 серпня вшановує помічника всіх вірян: святого Пантелеймона. Він дарує сили і здоров'я кожному, хто попросить. Дізнайтеся, як правильно відзначати цей день.

Церковне свято 9 серпня вшановує Цілителя Пантелеймона. Про нього знали в Україні з давніх-давен. Люди вірили, що сьогодні молитва про здоров’я принесе найбільше користі. Цікаво, що мученика вважають ще й заступником воїнів та всіх, хто переживає лиху годину війни. Саме тому, образ святого завжди давали захисникам з собою.

Церковне свято 9 серпня: що можна і не можна

Церковне свято 9 серпня: традиції і прикмети

Часто на Пантелеймона дощить. Пращури, які сприймали природу, як свого суперника, у цей день відкладали важку роботу у полі, адже боялися блискавки. Проте, займатися хатніми справами не гріх.

У цю дату дозрівала капуста, саме тому на столи подавали страви саме з цієї городини. Дорослим і дітям заради здоров’я і гарної пам’яті слід обов’язково з’їсти її жменю. Гарною прикметою на сьогодні було побачити коників на городі: якщо високо стрибають, літо протримається ще довго.

Церковне свято 9 серпня: що можна і не можна

Церковне свято 9 серпня: як правильно молитися

Так, як святий Пантелеймон допомагає військовим і мирному населенню у лиху годину, доречно сьогодні звертатися до нього. Молитву слід прочитати тричі та не забути у кінці сказати “Амінь”:

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці
Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків.
Амінь

Нагадаємо, що на церковне свято 9 серпня іменини відзначають: Амур, Ангеляра, Анфіса, Герман, Горазд, Іосаф, Климент, Мануїл, Наум, Микола, Пантелеймон, Сава, Христодул.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.