Коли Перший Спас у 2022: свято Маковія — дата, традиції, заборони та звичаї урочистого дня

Коли Перший Спас у 2022 році? Як завжди у серпні на нас чекає низка православних свят з цікавими традиціями та історією. Молитва на Маковія, звичаї та правила урочистості — дізнайтеся у матеріалі.

Коли Перший Спас 2022? Дійсно у серпні ми маємо чимало церковних свят і можна навіть заплутатися у датах, адже таких праздництв з майже однаковими назвами у нас у цьому місяці аж три.

Коли Перший Спас 2022: свято Маковія

Коли Перший Спас у 2022: свято Маковія — дата

Медовий Спас 2022 або Маковій 2022 відзначається вже 14 серпня. Це непереходяще свято, як от, наприклад, Трійця чи навіть Великдень. Традиційно у церквах на цей день святять страви з маку та, звісно, з меду. Цікаво, що до храму також беруть букети з польових трав. Беруть заздалегідь волошки, соняшник, полин, жито, материнку, калину, м’яту. Так звані “оберіги-маковійчики” мають приносити власнику сили, здоров’я та легку вдачу. Ставлять їх обов’язково на стіл, аби захищали від злих духів.

На свято Маковія 2022 заборонено нести до церкви міцні напої та м’ясні копчені вироби.

Що можна робити на Медовий Спас 2022?

Коли Перший Спас у 2022: свято Маковія — дата

На православне свято 14 серпня можна і потрібно допомагати сиротам та вдовам. Раніше предки взагалі влаштовували толоку у господарстві жінок, які лишилися годувальника у родині. Проте, всі справи слід завершити до 6-ї години вечора, а найкраще до 4-ї.

Загалом не слід у цей день перевантажувати себе важкою фізичною роботою, шити, прясти, в’язати. Вживати хмільне також не рекомендується.

Молитва на 14 серпня, на Медовий Спас

Коли Перший Спас у 2022: свято Маковія — дата

Свято “Медовий Спас” з одного боку вражає своєю несуворістю звичаїв: Маковій 2022 — це день, коли не гріх веселитися, зустрічатися з друзями та рідними, але з іншого боку, канон стверджує, що слід ретельно молитися на 14 число. Пращури з самого ранку починали читати такі рядки:

“Владико Господи святий, y вишніх живеш і всевидячим Твоїм оком споглядаєш на всі творіння! Тобі прихиляється душі і тіла, тобі молимося, Святе святих, простягни руку Твою невидиму і благослови всіх нас, і прости нам всяке прогрішення вільне й мимовільне, словом чи ділом скоєне.

Даруй нам, Господи, розчулення, даруй сльози змирення душі на очищення від багатьох гріхів наших, даруй волю Твою милість світові Твоєму і нам, негідним рабом Твоїм, бо благословенне і прославлене є ім’я Твоє нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь”

Пам’ятайте, що коли Перший Спас 2022 приходить до нас, можна крім простої молитви вдома, піти на сповідь, просити вибачення за свої гріхи та каятися у провинах. Господь Милосердний почує кожного щирого вірянина та подарує ласку свою.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.