Церковний календар на 19 серпня: яке свято, що можна і не можна робити на Преображення Господнє — традиції

Церковний календар на 19 серпня нагадує нам про свято Преображення Господнього або Яблучного Спасу. Дізнайтеся, що можна та не можна сьогодні робити та як правильно відзначати цей день.

Церковний календар на 19 серпня звертає нас до подій земного життя Ісуса Христа. Преображення Господнє пов’язано з тим, як під час молитви на горі Фавор обличчя і тіло Сина Божого засяяло небувалим світлим та стало підтвердженням його приналежності. Це свято вважається одним з найважливіших і найбільш древніх, адже відзначається з 4-го століття.

А в українській традиції цю дату називають Яблучним Спасом. Етнологи стверджують, що в нашій країні так сплелися православні та народні звичаї. До церкви сьогодні слід брати на освячення яблука та виноград, а після служби обов’язково ділитися ними з сусідами.

Церковний календар на 19 серпня: що можна і не можна

Церковний календар на 19 серпня: яке свято

На православне свято 19 серпня не слід обтяжувати себе хатніми справами, лаятись, шити, займатися худобою. Так, як у цей день достигають яблука і припадає Успенській піст, на столи потрібно подавати солодкі пироги, а ось м’ясні страви почекають. Також не слід вживати міцні напої. Гарним обрядом на цей день було для дівчини розчесати косу дерев’яним гребінцем: вважалося, що молодість продовжиться, а самопочуття підводити не буде.

Церковний календар на 19 серпня: як правильно молитися

Церковний календар на 19 серпня: яке свято

Традиційно на Яблучний Спас слід просити про здоров’я та сили. Варто не лише для себе, а й для близьких. Можна замовляти молитву 40-ка уст та сповідатися. А свій ранок краще почати з таких рядків:

“О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей. Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь”

Нагадаємо, що церковний календар на 19 серпня також радить вам привітати близьких з Днем Ангела. Іменини сьогодні святкує: Спас та Феоктист.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.