Яке завтра православне свято: 26 серпня, що можна і не можна робити, традиції, молитви, іменинники

Яке завтра православне свято : 26 серпня день Віддання свята Преображення Господнього та шанування пам'яті Святого Тихона Задонського. Як святкувати та правильно підібрати молитву?

Яке завтра православне свято? Церковний календар нагадує, що завершується відання Преображення Господнього, святкування якого мало початок 19 серпня. У церквах востаннє читають молитви та співають піснеспіви. Також цього дня шанують пам’ять церковного діяча та богослова Тихона Задонського. Він був вірянином, людиною з великої літери та вів правильне, духовне життя, намагався жити просто, без зайвих розкошів. За свої заслуги перед Господом він отримав титул єпископа. Тихон Задонський при житті займався облаштуванням храмів та докладав багато сил до організації системи духовної освіти. Після своєї смерті був зарахований до лику святих.

26 серпня: яке завтра православне свято, що можна і не можна робити

Яке завтра православне свято: 26 серпня

У день пам’яті Святого монаха Тихона Задонського не можна сумувати та плакати, лаятись, сваритись, бажати комусь зла. Не рекомендують займатися важкою фізичною роботою та давати гроші у борг.

У селян був звичай прибирати в оселі та погребах, вважалося, що якщо цього не зробити, зимою сім’я буде голодувати. Тому можна долучитись до святкування, навівши лад у своєму домі.

26 серпня: яке завтра православне свято та як правильно молитися

Яке завтра православне свято: 26 серпня

Християни у цю дату часто моляться Страсній іконі Божої Матері та просять у неї захисту від хвороб. Тож зранку можна відвідати церкву та попросити за себе і своїх близьких молитвою.

“Пресвята Богородице, Ти показалася нам у Чудотворному образі Матері Божої Чернівецької «Надії Безнадійним», припадаючи до Твоїх стіп, віддаю Тобі поклін і славимо Твоє Материнство. Взиваю до Тебе Пречиста, вислухай голос благання мого, бо Ти Єдина маєш ключ, материнської радості. Схиляючи голову перед Тобою, найперше прошу занеси до Господа подяку за все що я отримала (отримав) в подарунок від Господа, з перших днів життя мого аж до цієї хвилини. Донеси Синові Своєму і Богові нашому подяку подружжя мого за дар вінців шлюбних. А найбільше прошу Тебе Пречиста донеси благодарення Всевишньому за все, що Бог затримав у своїй скарбниці та дозволив моєму подружжю гідно приготувати стежку Божому Милосердю. Ми годимося з волею Бога для здійснення на нас Божих планів. Пречиста Діво, я люблю свій хрест і буду його нести до кінця днів своїх, не смію нарікати на свою недугу – нерадісну долю, хоч часто бунтує дух мій і розум шукає поживи, а надія прямує в безнадійність, та в останні хвилі розбурханих пристрастей споглядаємо на Твою Ікону Чернівецьку і Надія повертається. Пречиста Діво, суха лоза виноградна по весні покривається листячком, а пташка Божа гніздечко звиває з надією, множиться світ красний плідністю, полишаючи слід премудрості Божої. Тож і я сповнена (сповнений) надією, що Ти Богородице маєш Ласку перед Господом – подаєш всім хто потребує помочі. Мати Божа Чернівецька, знаю про численні свідоцтва батьків, котрим дароване чудесне народження дітей, тому і я з вірою віддаю своє подружжя під Твоє заступництво, очікуючи благословенної вістки взиваючи голосом побожним:

Мати Божа Чернівецька моли Бога за нас грішних.”

Нагадаємо, що на православне свято 26 серпня радять привітати з іменинами Ірину, Ксенію, Євдокію, Парамона, Миколу, Костянтина, Олексія, Василя, Івана, Тихона та Максима з днем Ангела.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.