3 листопада: яке свято, чиї іменини. Народні прикмети, що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар 3 листопада молитовно згадує преподобного отця Іларіона Великого. Світський календар відзначає День ракетних військ і артилерії, а також День інженерних військ.

Преподобний Іларіон жив на початку 300 року у Палестині. Народився поблизу м.Газа у заможній сім’ї поган. Батьки відіслали його на навчання в Олександрії в Єгипті, де Іларіон запізнався зі спільнотою християн і охрестився.

П’ятнадцятирічним юнаком прийшов Іларіон у пустелю Тиваїди, до святого Антонія Великого. Через два роки Іларіон повернувся в Палестину і, роздавши свою частину спадку братам і бідним, оселився самітником у місцевості, куди люди не доходили, бо були там болота.

Там Іларіон перебував на жорстких постах. До 21 року цілими днями не їв нічого, окрім кількох фіг і то після заходу сонця. До 27 років їв щодня жменьку сочевиці, намоченої у воді. Потім 2 роки їв тільки хліб з сіллю. А до 63 років їв лише зілля і сирі корінціі. А далі – до смерті, щодня споживав лише черствий окрайчик хліба.

В тім часі святий Іларіон молився і читав лише Святе Письмо – єдину книгу, яку він мав і переписав.

Довгі 22 роки святий Іларіон упокорював власне тіло. І потім, коли люди дізналися ро нього і почали приходити за благословенням, то ставалися чисельні чуда.

Найбільше чудо, яке сталося за участі святого Іларіона було зцілення трьох синів Арістенет. З того часу до нього почали звертатися люди і він помагав – зціляв, виганяв бісів. Люди захоплювалися ним, молоді чоловіки кидали домівки і йшли за ним. І коли назбирувалося їх доволі багато, то селилися вони в печерах, в монастирях. А святий преподобний Іларіон знов пішов на пустелю. Прожив там 3 роки, доки знов не почали надокучати йому люди.

Тоді Іларіон, взявши єдиного учня Ісихія, поплив на о.Кипр. Всюди, де б він не був, його переслідували люди і він допомагав їм у їхніх потребах і хворобах. Всюди про нього  лиеула слава, як про чудотворця.

Помер святий Іларіон на 80 році життя. Його мощі були перевезені до Палестини.

Третього листопада іменини святкують Іван, Іларіон, Федот, Яків.

З цього дня вже починався мороз і випадав сніг. Жінки бралися до хатньої роботи і рукоділля. Чоловіки також не пускалися в дорогу, бо  походи могли закінчитися травмами.

Народні прикмети на 3 листопада

  • Якщо сніг на Іларіона падає і не тане, то навесні буде багато пролісків.
  • Випало багато снігу – до хорошого урожаю хліба в наступному році.
  • Вечір тихий і безхмарний – наступний день буде хорошим.
  • Якщо сонце червоного кольору, а на небі багато зірок, то погода буде сонячною та морозною.
  • Заєць-біляк змінив шубку – скоро настане зима.
  • Якщо сніг падає і щільно осідає на гілках, то снігопад затягнеться.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.