3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято і що заборонено робити за прикметами

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято за церковним календарем та яких традицій потрібно дотримуватись, щоб вшанувати пам'ять святого великомученика Євстафія Плакіди? Дізнайтеся усі традиції та заборони, які супроводжують цей день. 

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято? Церква шанує пам’ять великомученика Євстафія Плакіди, який був народжений у сім’ї язичників. Його вважають покровителем мисливців. Є легенда, що під час полювання Євстафій побачив лик розп’ятого Іісуса Христа між оленячими рогами. Після цього колишній ідолопоклонник залишив служіння хибним богам та прийняв християнство, разом зі своєю дружиною. І стародавні часи тогочасні правителі не вітали християнську віру та її служителів. Коли Євстафій відмовився бути присутнім на святкуванні язичницького свята, імператор наказав його стратити.

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято та що заборонено робити?

Церковний календар на 15 серпня: яке свято
3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято

Суворих заборон день пам’яті великомученика Євстафія не має. Але у давні часи віряни вважали, що певні дії можуть нашкодити добробуту родини, або викликати хвороби. Тому цього дня за столом не збиралося понад 13 осіб та люди не дарували один одному подарунки. Хоч святий мученик і був мисливцем, заходитись в лісі сьогодні заборонено, бо можна легко загубитися.

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято, традиції та прикмети

17 вересня: яке сьогодні народне свято
3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято

У господинь було заведено 3 жовтня готувати страви з капусти: голубці, пиріжки з капустою, салати та пригощати смаколиками свою родину. Деяким прикметам приділяли особливу увагу, тому що спостерігаючи за природними явищами цього дня, можна було передбачити погоду в майбутньому.

  • День сонячний та ясний — зима буде малосніжна та тепла.
  • На нижніх гілках ялинки висить багато шишок — зима прийде рано.
  • Якщо навколо літає павутиння, то тепла осінь ще продовжиться, а зима — запізниться.

Нагадаємо, що в народне свято 3 жовтня 2022 року святкують свої іменини: Федір, Тетяна, Іван, Михайло, Олег, Олександр, Василь, Єфрем.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.