3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято і що заборонено робити за прикметами

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято? Церква шанує пам’ять великомученика Євстафія Плакіди, який був народжений у сім’ї язичників. Його вважають покровителем мисливців. Є легенда, що під час полювання Євстафій побачив лик розп’ятого Іісуса Христа між оленячими рогами. Після цього колишній ідолопоклонник залишив служіння хибним богам та прийняв християнство, разом зі своєю дружиною. І стародавні часи тогочасні правителі не вітали християнську віру та її служителів. Коли Євстафій відмовився бути присутнім на святкуванні язичницького свята, імператор наказав його стратити.

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято та що заборонено робити?

Церковний календар на 15 серпня: яке свято
3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято

Суворих заборон день пам’яті великомученика Євстафія не має. Але у давні часи віряни вважали, що певні дії можуть нашкодити добробуту родини, або викликати хвороби. Тому цього дня за столом не збиралося понад 13 осіб та люди не дарували один одному подарунки. Хоч святий мученик і був мисливцем, заходитись в лісі сьогодні заборонено, бо можна легко загубитися.

3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято, традиції та прикмети

17 вересня: яке сьогодні народне свято
3 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято

У господинь було заведено 3 жовтня готувати страви з капусти: голубці, пиріжки з капустою, салати та пригощати смаколиками свою родину. Деяким прикметам приділяли особливу увагу, тому що спостерігаючи за природними явищами цього дня, можна було передбачити погоду в майбутньому.

  • День сонячний та ясний — зима буде малосніжна та тепла.
  • На нижніх гілках ялинки висить багато шишок — зима прийде рано.
  • Якщо навколо літає павутиння, то тепла осінь ще продовжиться, а зима — запізниться.

Нагадаємо, що в народне свято 3 жовтня 2022 року святкують свої іменини: Федір, Тетяна, Іван, Михайло, Олег, Олександр, Василь, Єфрем.

Схожі новини