7 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято і що заборонено робити за прикметами

7 жовтня 2022 року відзначається день пам’яті першомучениці Теклі Іконійської. На шлях християнства дівчина стала рано, почавши служити Богу в 18 років, хоч виросла в сім’ї язичників. Багато разів Теклу переслідували та хотіли піддати покаранню за віру в Господа, але Святих Дух захистив її та сховав у печері, де свята мучениця й прожила до 90 років.

7 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято та що заборонено робити?

7 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято

Першомучениця Текла прожила життя скромно, без надмірностей. Вшанувати пам’ять святої можна також провівши цей день помірно. Не варто вживати хмільні напої та переїдати. Для здоров’я буде корисно сьогодні дотриматись посту. Вважалося, що погані слова та емоції можуть залучити біду до вашого дому, тому не слід кричати, ображатися на рідних, лихословити та говорити брехню. Також не треба проходити повз нужденних і обов’язкового допомогти копійкою.

7 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято, традиції та прикмети

7 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято

У давнину день мучениці Текли ще називали Вишивальницею, оскільки цього дня жінки традиційно сідали займатися рукоділлям. У селах складали весілля на Теклу і вважалося, що цей шлюб буде міцним та багатодітним. Ввечері народ розпалював багаття, щоб вогонь відігнав нечисту силу та відчинив шлях для щастя й добробуту. На деякі прикмети молодятами зверталась особлива увага, щоб щастя не оминуло їх.

  • Якщо загадати бажання, дивлячись на вечірнє багаття — вогонь виповнить його.
  • Укласти шлюб на Теклу — мати щасливу та міцну сім’ю.
  • Якщо чутно гуркоти грому — зима буде теплою та малосніжною.
  • Птахи літають над землею низько — чекай морозів.

Нагадаємо, в народне свято 7 жовтня 2022 року деякі люди святкують ще одну подію — іменини. Привітайте з днем Ангела: Теклю, Павла, Степана, Андрія, Віталія, Сергія, Давида, Владислава та Василя

Схожі новини