Церковне свято 21 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити на День святої Пелагеї, традиції, прикмети

Яке церковне свято відзначається 21 жовтня 2022 року? Сьогодні шанується пам’ять преподобної Пелагеї Антіохійської. Життя святої, безперечно, має цікаву історію. Бувши молодою та красивою жінкою Пелагея була сценічною танцівницею, а також надавала чоловікам грішні послуги. Одного разу до Антіохії, про справам церкви, приїхали ченці та єпископи. Один з них звернув увагу на Пелагею та був обурений, що настільки вродлива жінка віддає своє тіло для блудних діянь.

Святий молився протягом усієї ночі та просив Бога врятувати душу Пелагеї, наставити її на істинний шлях. На диво, це спрацювало і зранку жінка пішла до храму, покаявшись у своїх гріхах. Колишня блудниця охрестилася, прийняла постриг та перевтілилась у чоловічий образ, проживши життя на самоті та у молитві. Тільки після її смерті оточення дізналось, що весь час перед ними була жінка.

Церковне свято 21 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити?

14 жовтня: яке сьогодні свято
Церковне свято 21 жовтня 2022 року

Преподобну Пелагею вважають покровителькою усіх танцівниць, тому якщо ви давно мали бажання зайнятися хореографією, цей день стане у нагоді для нових починань. 21 жовтня селяни перебирали зимову одежу, аби привести її до ладу перед початком холодів. Господарі перевіряли продуктові запаси, а господині займалися хатніми справами.

Заборонялось пліткувати, аби не залучити дурним язиком лихо у свою сім’ю. Не можна лінуватись та байдикувати. Існує повір’я, якщо розповісти погані сни на день Пелагеї, вони втіляться у реальність. Тому слід утриматись від цього до самого заходу сонця.

Церковне свято 21 жовтня 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 21 жовтня 2022 року
  • Якщо хмари висять низко, скоро прийдуть перші морози.
  • Нічне небо ясне, а зірки сяють яскраво — деякий час буде тепла погода.
  • Береза на день Пелагеї ще не скинула листя — зима затримається, а сніг випаде пізно.

Нагадаємо, що у церковне свято 21 жовтня 2022 року відзначають іменини: Дмитро, Василь, Віктор, Павло, Микола, Володимир, Петро, Тетяна, Пелагея, Надія, Марія та Єлизавета.

Схожі новини