Церковне свято 7 листопада 2022 року: що можна і не можна робити на День святих Мартирія та Маркіана, традиції

Щороку 7 листопада 2022 року відзначається церковне свято вшанування пам'яті святих мучеників, Мартирія та Маркіана. Дізнайтеся, ким були служителі та які традиції з давніх-давен супроводжують цей день. 

7 листопада 2022 року православною церквою відзначається свято пам’яті мучеників Мартирія та Маркіана. Обидва святих були вірні Господу, вели богобоязливе життя та служили при храмі у Константинополі. Тогочасний правитель затверджує аріанство, як єдину вірну релігію та усіх незгодних передає переслідуванням. Святий Мартирій та Маркіан попри небезпеку продовжували проповідувати Боже слово, але були схоплені та страчені мечем. Після перемоги над аріанами, цих двох служителів почати шанувати, як мучеників.

Церковне свято 7 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 7 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

Мартирія та Маркіана сторіччями вважають покровителями юристів. Але у селах сьогоднішній день називали “бабським плачем”. Жінки шли на цвинтар, щоб оплакати своїх покійних родичів та таким чином вшанувати їх пам’ять. За давніми традиціями цей день вважався благоприємним для того, щоб як слід виплакатися, тим самим позбутися усього накопиченого негативу та з чистими думками зустрічати прихід зими. Вшанувати пам’ять померлих близьких можна було і вдома. Господині накривали ввечері стіл та запрошували усю родину. 7 листопада було заборонено:

  • Плакати в подушку. Вважалося, що вона вбере в себе сльози прикрощів та може передавати всі виплакані негаразди на інших людей.
  • Залишати вдома їжу після поминань. Її роздають нужденним та біднякам.
  • Не можна сьогодні їсти хліб. Є повір’я, що через те наступний рік може пройти у скруті.

Церковне свято 7 листопада 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 7 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

На день Мартирія та Маркіана завжди йде сніг або дощ.

  • Якщо вранці туман густий та білий — ще буде потепління.
  • Листя з дерев ще не опало — зима цього року буде довгою.
  • Якщо зірки погано видно — дні близяться холодні.

Нагадаємо, що у церковне свято 7 листопада 2022 року відзначають іменини дві людини, Афанасій та Валерій.

Схожі статті