Церковне свято 22 листопада 2022 року: що можна і не можна робити в день пам’яті Матрони проповідниці

Яке сьогодні свято? На календарі вже кінець листопада, а за церковними традиціями 22 листопада 2022 року шанується пам’ять святої Матрони проповідниці. Про дитинство та юність Матрони відомо небагато. Народилася вона у 4 столітті в Азіатській Памфілії, на березі Середземномор’я, що зараз — територія сучасної Туреччини. Коли була у свідомому віці вийшла заміж за заможного чоловіка, на ім’я Дометіан, народила дочку, яку нарекла Феодотією, і перебралася із сім’єю до Константинополя.

Що можна і не можна робити на свято Матрони проповідниці
Що можна і не можна робити на свято Матрони проповідниці

Гуляючи Візантією, вона познайомилася з благочестивою дівчиною Євгенією, яка вдень і вночі молилася в одному з храмів. Наслідуючи принципи Євгенії, молода Матрона проводила весь свій час у церкві, повертаючись додому лише пізно ввечері.

Згодом служителька зрозуміла, що сім’я для неї — непосильна ноша і вона хоче присвятити своє життя Всевишньому. Щоб чоловік не зміг її відшукати, вона відрізала довге волосся та поселилася у чоловічому монастирі, але коли її таємниця була розкрита, ігумен переселив Матрону до жіночого монастиря.

Церковне свято 22 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

На сьогодні не має особливих або стародавніх традицій. Цей день проводився у звичайних домашніх клопотах, без особливих настанов. Але не треба великого свята, щоб провести цей день зі своєю сім’єю, господиням приготувати смачну вечерю, а господарям помогти своїм коханим по хазяйству. Але існують деякі поради стосовно того, що не можна робити на свято Матрони:

  • Не можна відмовляти у вечері, якщо у ваш дім прийшли накликані гості. Усіх присутніх потрібно пригостити.
  • Не можна ходити у гості після заходу сонця.
  • Заборонено переїдати та зловживати алкогольними напоями.
  • Не слід лихословити та сваритися з рідними.

Нагадаємо, що на свято 22 листопада 2022 року відзначають день Ангела люди з іменами: Дмитро, Ілля, Віктор, Іван, Олексій, Семен, Тимофій, Антон та Матрона.

Схожі новини