Церковне свято 1 грудня 2022 року: що можна і не можна робити в день пам’яті мучеників Романа та Платона

Церковне свято 1 грудня 2022 року шанує пам’ять великомучеників Платона та Романа, які вели богобоязливе життя та були віддані Всевишньому, але постраждали за те, що несли істину. Платон народився у родині християн та виховувався порядним й чемним хлопцем, який ще з юних літ проповідував християнську віру язичникам. У ті часи були розповсюджені гоніння християн і місцевий імператор наказав заарештувати Платона. За відмову відректися Господа святому загрожувала страта, але його віра була непохитна. Провідника катували та, в решті решт, вбили.

Яке церковне свято відзначається 1 грудня 2022 року
Яке церковне свято відзначається 1 грудня 2022 року

Святому Роману також не пощастило народитися у часи, коли християнство сприймати за щось жахливе, а прихильників Христа піддавали гонінням. Одного разу служитель зустрів язичницького єпарха, який намагався вмовити Романа відректися від своїх поглядів. Вірянин відмовився, за що був схоплений та ув’язнений. Попри тортури, мученик залишався відданим Всевишньому та помер у муках.

Церковне свято 1 грудня 2022 року: що можна і не можна робити?

Календар підказує, що настав перший день зими, тому сьогодні за традиціями люди перевіряли, чи готові вони та їх домівки до наближення морозів. Селяни перевіряли, чи не свистять вікна і при потребі їх замазували. Господарі перераховували запаси дров, яких повинно вистачити на всю зиму.

З давніх-давен, на свято Платона та Романа існувала цікава традиція: монету з найбільшим номіналом потрібно було проносити в кишені весь день, а потом перекласти у гаманець. Вважалося, що цей талісман принесе власнику вдачу та грошовий потік. Суворих заборон день пам’яті святих мучеників не має, але не зайвим буде утримуватися від сварок та сперечань.

Церковне свято 1 грудня 2022 року: прикмети на погоду

Що можна і не можна робити на свято 1 грудня 2022 року
Що можна і не можна робити на свято 1 грудня 2022 року
  • Якщо 1 грудня погода суха та помірна — зима буде не холодною.
  • Багато воронів зранку на подвір’ї — до відлиги.
  • Вітряний день прогнозує таку ж вітряну зиму, з міцними морозами.
  • Ніч хмарна, а зірок майже не видно — слід очікувати сильного похолодання.

Нагадаємо, що на церковне свято 1 грудня 2022 року відзначають іменини Роман та Платон.

Схожі новини