13 листопада: яке свято, чиї іменини. Що можна і чого не треба робити

Святі апостоли Стахій, Ампліят, Урван і Наркис належали до сімдесятьох апостолів Христових, які по Його Воскресінню, отримавши Духа Святого, розійшлися проповідувати Святу Євангелію. Тобто, нести Добру звістку про Царство Боже, в якому для кожного з нас приготовлене місце.

Про них дізнаємося з Діянь святих апостолів, де у різних листах святий Павло згадує про апостолів, даючи їм характеристики.

Апостола Стахія називає «улюбленим своїм». Він був висвячений апостолом Павлом і поставлений єпископом в одному з міст Тракії.

Святі апостоли Стахій, Ампліят, Урван і Наркис

Ампліята називає «улюбленим у Господі». Він був єпископом у Діосполі.

Урбана, єпископа македонського, називає «співробітником». Також згадує і про Наркиса.

Усі вони трудилися на ниві Христовій і для розбудови Церкви Христової і тому заслуговують від нас уваги, похвали і пам’яті.

Святий мученик Єпимах жив у часі правління імператора Деція (201 — червень 251). Це були смутні і страшні часи для християн. Кров вірних Христової Церви лилася ріками, але ніякий страх не зупиняв мужніх праведників. Вони відкрито в лице говорили катам про їх грішне життя і з молитвою за своїх вбивць і зі словами гімнів Ісусу Христу ішли на смерть.

Так само і святого Єпимаху римські воїни підвісили і шматували його тіло залізними гаками, а потім живцем спалили у негашеному вапні. Останки праведника похоронили, а потім перезли до Риму.

Передання розповідають, що під час страждань Єпимаха крапля крови впала на лице якоїсь жінки, яка була сліпа на одне око і та прозріла.

Міжнародний день сліпих відзначається за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Всесвітній день доброти покликаний об’єднати людей земної кулі навколо добрих вчинків і справ.

Іменини 13 листопада святкують Олександр, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Всеволод, Герман, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Спиридон, Степан, Трохим, Федір.

Прикмети на 13 листопада

Снігур 13 листопада співати почав – невдовзі почнеться зима.Сонячна і ясна погода – прикмета, що буде поривчастий і сильний вітер в найближчі дні.Голосно цвірінькають горобці – чекай теплої погоди, і навпаки.

У цей день за повірям не треба з ніким сперечатися і сваритися, можна легко заробити пристріт.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.