30 січня: яке сьогодні свято в православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

30 січня у православному календарі відоме під назвою день пам'яті Антонія Димського, якого прийнято вважати основоположником чернецтва у світі.

Яке сьогодні свято? 30 січня віряни в усьому світі відзначають важливий день – день пам’яті основоположника чернецтва Антонія Димського (або як його ще називали – Великого).

Відомо, що преподобний Антоній, народився десь у Єгипті в дуже заможній сім’ї. Уся його родина сповідувала християнство. Саме через це майбутнього основоположника чернецтва дуже правильно виховували відповідно до всіх можливих та існуючих у світі християнських засад.

Коли матір і батько Антонія Димського померли, чоловік віддав усю свою спадщину тим, хто її потребував. Сам же він пішов жити в печеру. Там Антоній займався практикою духовного розвитку. Відомо також, що преподобний Антоній кожного дня молився.

А потім, через деякий час, Антоній знайшов для себе притулок у іншому місці. Пішов із печери та згодом оселився в руїнах фортеці, де пізніше проживе аж двадцять років.

Антоній Димський став засновником монастиря, куди ходив дуже рідко, хіба з такою метою, аби розказувати настанови своїм учням і вірянам.

Чого не можна робити 30 січня?

Не рекомендують людям тридцятого січня сильно перенапружуватись, займатися важкою роботою. Інакше ризикуєте нашкодити власному здоров’ю, а лікуватися буде важко.

30 січня не можна вишивати, шити, в’язати, а також хоча б якось взаємодіяти з гострими предметами навколо вас.

Народні прикмети та звичаї на 30 січня

Тепла погода – скоро прийде мінусова температура.

З
Звичаї на тридцяте січня

Якщо опівдні з’явилося десь на небі сонце – скоро прийде весна.

Якщо вночі небо вкрите хмарами – чекайте на хороший врожай.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.