3 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

3 лютого відоме у православному календарі як День пам'яті Максима Сповідника або ж ще як його в народі називають Максимів День, у який є свої традиції.

Яке сьогодні свято? Загальновідомо, що у третій день останнього місяця зими православні християни відзначають велике церковне свято – це День пам’яті Максима Сповідника (у народі цей день ще часто називають Максимовим днем).

Відомо, що Максим на початку свого життєвого шляху тривалий час прислужував імператору, проте потім дуже сильно розчарувався в ньому. Після такої психологічної травми чоловік прийняв чернецтво у одному із монастирів, який носив назву Хрисопольський.

За давніми переказами, Максим Сповідник став відомий завдяки своєму принциповому захисту православ’я. Окрім того, відомо, що він ще й противник єретиків.

Здавна саме третього лютого чоловіки разом із жінками пробували провести обряд. За повір’ями, він мав зміцнити шлюб. Як відбувався обряд? Подружжя бралося за руки, потім чоловік та жінка виходили у двір і разом промовляли:

“Що Бог з’єднав, то людині роз’єднати не під силу”

А після цих слів ішли струшувати іній, який був на деревах у дворі.

За звичаєм, треба було струсити увесь іній
За звичаєм, треба було струсити увесь іній

Відомо також, що Максим був істинним помічником для всіх людей, він часто втішав усіх у їхніх бідах.

Що варто зробити 3 лютого?

Третього лютого заведено згадати з добрими словами тих людей, які вам допомагали коли-небудь і як-небудь. Сьогодні прийнято шанувати добрих людей.

На Максима якщо створиш добру справу, то добро обов’язково повернеться. Вважається, що якщо в цей не вдалося зробити заплановане, то це на краще – Максим від біди відвів.

Чого не можна робити 3 лютого?

Третього лютого категорично не рекомендують злитися та ображатися. Це здавна вважається за служіння дияволу.

Не можна лаятися і скандалити.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.