4 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Четверте лютого відоме у православному календарі як день ушанування пам'яті святого апостола Тимофія. 3 лютого здавна були свої звичаї і традиції.

Яке сьогодні свято? 4 лютого у православному календарі записане як день, коли віряни по всьому світові згадують святого апостола Тимофія, який свого час був чи не найулюбленішим учнем апостола Павла.

За переказами, саме святий апостол Тимофій у тридцятирічному своєму віці став першим єпископом Ефеським.

Чоловік народився в сімнадцятому році. А рідним містом народження стало Лістра, що в Малій Азії. Святий апостол Тимофій був справжнім взірцем віруючої та відданої своїм принципам людини. Своє життя він присвятив людям та боротьбі з єретиками, за що і згинув вісімдесятого року.

Тимофій загинув смертю мученика в Ефесі. Тоді тaм було святкування язичницького свята. Апостол же хотів зупинити обряди єретиків, проте за саме через це ідолопоклонники й закидали його камінням до смерті.

Чого не можна робити 4 лютого?

У цей день нікому не розповідайте того, що вам приснилося цієї ночі.

Не рекомендують також грати в ігри та і загалом підносити себе ризику.

У четвертий день лютого будьте обачними: контролюйте все, що ви говорите.

Прикмети і традиції на 4 лютого

Наші предки в цей день дивилися у вікно: якщо о дванадцятій дня бачили сонечко на небі, значить весна рано прийде.

Якщо четвертого лютого дуже багато снігу падає, значить очікуйте на плідний врожай.

Сильний снігопад - до потепління
Сильний снігопад – до плідного врожаю

Якщо надворі сьогодні мороз – скоро надворі потеплішає.

З давніх-давен вважалося, що морози четвертого лютого, тобто на день Тимофія, – одні з найсильніший за цілу зиму. Саме через це апостола Тимофія прийнято називати ще й Напівзимником, адже він свідчить про те, що половина зими вже позаду.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.