14 листопада: яке свято, чиї іменини. Що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар 14 листопада східного обряду молитовно згадує святих безсрібників Косму та Даміана Асійських і їх матір преподобну Теодотію. А світський вшановує Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

Святі Косма та Даміан – рідні брати з міста Егес в Арабії. Жили  у 250-х роках. Змалку мама привила їм любов до слова Божого  і виховувала синів у християнському дусі.

Хлопці мали покликання до лікарської справи і осягнувши тонкощі професії, багато трудилися для того, щоб допомогти людям у їх проблемах з недугами. Платню за це не брали, тому й були прозвані безсрібниками. Але разом з тим, брати розпоавдали своїм пацієнтам про Благу Звістку.

Довідавшись про це, намісник римського імператора Лізій наказав схопити християн. Брати заховалися в печері, але, коли римські воїни почали карати невинних, добровільно зголосилися самі.

Сталося так, що коли Лізій привіз Косму і Дем’яна на суд до імператора Каріна, то той був важко хворий. І тоді брати, помолившись за правителя, вилікували його. У подяку імператор їх відпустив.

Коли брати переможно з’явилися у своєму місті, люди ще з більшою довірою й ентузіазмом почали приходити до них. Цьому позаздрив язичник, який вчив їх лікарського ремесла. Він заманив братів у відлюдне місце, у печеру і там вбив. Це сталося у 284 році.

Їх тіла було віднадено і похоронено. А у 527 році християнський цар Юстиніан урочисто переніс мощі до міста Цир в Сирії.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Відзначається з 2007 року під егідою ООН. Покликане привернути увагу громадськості до людей, у яких проблем з щитовидною залозою і хворих на цукровий діабет.

Цього дня іменини святкують Давид, Денис, Дмитро, Іван, Кузьма, Дем’ян, Дам’ян, Федір,Феодосія.

Народні прикмети на 14 листопада

  • Якщо день теплий, то й зима не буде лютою.
  • Якщо ще не всі дерева скинули листя, то зима буде затяжною, а наступний рік неврожайним.
  • Якщо випало багато снігу, то готуйтеся до весняної повені.
  • Якщо річки і озера вкрилися кригою, то потепління чекати не варто.
  • Якщо в цей день невеликий мороз, то похолодає нескоро.

У день пам’яті святих безсрібників Косми і Демяна добре бути в церкві, поставити свічечку і молитися про здоров’я для себе і рідних.

За повір’ям не можна виливати на вулицю воду, у якій скупали немовля – буде мучитися від безсоння.

реклама

Поділіться статтею

Сергій Притула зізнався, що є батьком старшої доньки Ольги Фреймут

“Донька Ольги Фреймут називає мене татом”: Притула заявив про своє батьківство і отримав запит на аліменти

Стосунки Сергія Притули та Ольги Фреймут завжди нагадували дещо середнє між ненавистю та коханням. Зіркам так і не вдалося побудувати здорові відносини, але відголоски спільного минулого бувають доволі гучними та настирливими. Як, наприклад, заява Сергія Притули про його батьківство.
Влад Яма повідомив, що в нього з'явився маленький синочок

Влад Яма повідомив, що в нього з’явився маленький синочок та показав малюка: “Вчора я став батьком”

Не так давно Влад Яма ділився своїми мріями стати знову батьком. Але хореограф хоча і мріяв про дівчинку, появі хлопчика він також дуже радий. Нещодавно він сповістив, що знову став батьком, але хрещеним. Хто саме запросив зірку стати янголом-охоронцем для свого нащадка, дізнайтеся в статті.
Олександр Еллерт похизувався обручкою

Олександр Еллерт похизувався обручкою з діамантом з романтичною передісторією: “Колечко для Ксю”

Не дивлячись на те, що Ксенія Мішина та Олександр Еллерт вже давно не разом, аудиторія не припиняє вірити, що у пари налагодяться стосунки. І не без причини. Акторка та гуморист постійно підживлюють плітки про воз'єднання публікаціями Instagram. Що сталося на цей раз?
Репяхова шкодує, що вибачалася перед покійним сином співака Павлом і його мамою

Молода дружина Віктора Павліка шкодує, що вибачалася перед покійним сином співака Павлом і його мамою

Стосунки між третьою та четвертою дружинами Віктора Павліка як ніколи сильно загострилися наприкінці 2021-го. Катерина готується позивати до суду на жінку за публічні образливі вислови, а також підключає кіберполіцію, щоб дізнатися, хто намагається знищити її бізнес в Instagram.

Валерій Харчишин переніс складну операцію через підозру на онкохворобу: “Це було питання життя і смерті”

Фронтмен гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин розповів про сім'ї нещастя, які сталися з ним. Зокрема, повідав, як потрапив в аварію, наслідки якої аговкнулися йому роками пізніше. Чому у музиканта запідозрили онкозахворювання і що видалили в результаті?

Популярне

Останні новини