23 лютого 2023: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Двадцять третє лютого відоме серед вірян як день, коли православна церква вшановує пам'ять Святого Прохора. На цей день є свої звичаї та традиції.

Яке сьогодні свято? Двадцять третє лютого відоме у православному календарі, як особливий для вірян день – сьогодні вже здавна заведено вшановувати пам’ять Святого Прохора. Наші предки від давніх літ мали свої звичаї та традиції, вірили у прикмети цього дня.

Православна церква розповідає, що сам Прохор – родом зі славного міста Смоленська. Пізніше він прославився ще й у Києво-Печерській лаврі. Як він став відомим? Святий Прохор у свій момент здійснив неабиякий подвиг – він перестав їсти простий хліб. Натомість преподобний почав збирати лободу. Із неї Прохор самостійно навчився робити коржі. Цим він і харчувався аж до самого скону. Тоді ж, коли Святий почав так харчуватися, Господь Бог його наділив неабияким даром – Прохор став чудотворцем. Тоді преподобний навчився перетворенню золи на сіль. Прохор робив свої коржі з лободи смачнішими за звичайний хліб. У народі ще 23 лютого називають Весняним Прохором.

Окрім цього, сьогодні ще згадують у церкві священномученика Харлампія, який був єпископ міста Магнізії. Саме його змушували відмовитися від своєї віри, страшенно катували, проте Харлампій не зрадив своїх принципів.

Які прикмети існують у цей день?

Якщо сьогодні вночі сильно світить місяць, чекайте на сильні грози.

Яскравий місяць - до грози
Яскравий місяць – до грози

Якщо 23 лютого температура нижче нуля, то весна буде дуже теплою.
Якщо почнете сьогодні лікуватися, то швидко одужаєте.
Якщо побачите, як ворони сидять на верхніх гілках дерев, то чекайте на сильні сніги.

Чого не варто робити 23 лютого?

23 лютого здавна не радили чоловікам сильно працювати, аби в сім’ї не зникли гроші.

Сьогодні не варто їсти риби та всього, що пов’язане з водоймами, бо ризикуєте захворіти.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.