28 лютого 2023: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Двадцять восьме лютого відоме у православному календарі, як день, коли всі віряни, за давнім звичаєм, ушановують пам'ять апостола Онисима, який славний у церкві.

Яке сьогодні свято? Двадцять восьмого лютого серед усіх вірян православної церкви прийнято вважати не просто останнім днем зими, а великим святом, коли всі вшановують пам’ять такого апостола Онисима. Саме його знано в церкві як того самого третього єпископа з Візантії. А також – апостола від сімдесяти.

Відомо, що він сам родом із Азії, там він жив у містечку під назвою Колоси. Онисима знали як невільника одного із заможних чоловіків – його звали Филимоном. Він свого часу став християнином.

Також, за переказами відомо, що одного разу Онисим сильно завинив перед своїм начальником, через страх покарання апостол утік аж до самого Рима, де на той момент проживав святий Пало. Він заступився за Онисима. Чоловік прийняв християнство та почав працювати на свого заступника.

Пройшов час – і Филимон пробачив винуватцю своєму, відпустив Онисима на волю. Тоді чоловік повністю присвятив себе допомозі апостолу Павлу.

Онисим помер страшною мученицькою смертю.

Чого не можна робити 28 лютого?

Сьогодні церква просить вірян утриматимся від сварок, поганих слів та образ.

Краще сьогодні не будувати плани на майбутнє, адже є велика ймовірність того, що вони не збудуться.

Які існують народні прикмети 28 лютого?

Будьте уважними до природи в останній день зими, адже вона може напророчити багато чого на майбутнє:

Якщо сонце на своєму заході – червоного кольору, то буде хуртовина.

Уважно поспостергійте за небом 28 лютого
Уважно поспостергійте за небом 28 лютого

Погода останнього дня лютого показує погоду першого місяця осені – вересня.

Якщо на дорогах багато води в цей день, то чекайте на плідний сінокіс цьогоріч.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.