19 листопада: яке свято, чиї іменини. Що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар східного обряду 19 листопада молитовно згадує святого Павла, архиєпископа Царгородського. А світський відзначає Міжнародний чоловічий день і День гідрометеорологічних працівників.

У 340 році Патріархом Царгорода став Павло, який свого часу засудив єресь Арія і підтримав вірних християн. Аріяни різними способами намагалися позбутися Павла і підбурили імператора Констанція, сина Костянтина Великого скликати собор На соборі аріяни позбавили владичого престолу Павла, а призначили Євсевія.

Святий Павло, як і святий Атанасі, шукав справедливості в Папи Римського Юлія. Папа був вірний вселенській церкві і на соборі єпископів підтвердив правдивість їх урядів.

Та боротьба за правління не припинялася. Невдовзі після повернення єпископа Павла у Царгород, аріяни знов почали вимагати, щоб єпископом став Македоній. За це імператор Констанцій зіслав Павла в Сирію.

Єпископ утік з-під варти і прибув у Рим, де знайшов підтримку імператорового брата Консти. Та по його смерті вся влада перейшла до Констанція і аріяни, осмілівши, знайшли нагоду вбити святого Павла. Вони задушили його омофором, який стягнули з патріаршої одежі. Було це 350 року.

Мощі святого Павла перевезли до Анкари. Так упокоївся в мирі  слуга Божий святий Павло. А вже у 380 році, коли на Другому Вселенському соборі була оголошена анатема Македонію, мощі святого мученика було урочисто перевезено до Царгорода.

У 1326 році мощі святого Павла переправили до Венеції, де вони й донині спочиваютьу церкві святого Лаврентія.

Міжнародний чоловічий день (International man’s Day)

Свято було встановлено у 1999 році для підкреслення позитивної ролі чоловіків у сім’ї та суспільстві.

День гідрометеорологічних працівників.

Це професійне свято, яке покликане вшанувати працю синоптиків, встановлене 2003 року.

Іменини цього дня святкують Павло, Ніна, Олександр, Віктор, Гаврило, Герман, Клавдія, Микита, Сирафима.

Народні прикмети на 19 листопада

  • Лід промерзає купою на річці – наступного літа хліба буде багато.
  • Якщо цього дня снігопад – зима теж буде сніжною.
  • Безвітряна погода – скоро будуть морози.
  • Увечері зоря червона – буде дощ або сніг.
  • Багато зірок на небі – чекай холодів, мало – чекай снігопадів.
  • Гуси купаються у воді – чекай відлиги і тепла. Зграї вороння у небі – на снігопад.

У день пам’яті святого Павла, єпископа добре бути на службі Божій, щоб засвідчити свою віру.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.