23 листопада: яке свято, чиї іменини, прикмети. Що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар східного обряду 23 листопада молитовно згадує Святих апостолів Ераста, Олімпія, Родіона, Сосипатра, Терція і Кварта. В багатьох країнах світу відзначають День подяки.

Усі названі шість апостолів є одними із 70 апостолів Ісуса Христа, які, згідно з Його волею, після Вознесіння розійшлися світом проповідувати Святу Євангелію.

Про Ераста і Кварта святий Павло згадує у послання до римлян. Ераст був скарбником у Коринті,  а згодом разом з Тимотеєм проповідував слово Боже в Македонії. З латинських джерел до нас дійшло, що святий апостол Павло висвятив Ераста на єпископа і поставив його на служіння у Филиппах, де він й помер мученицькою смертю.

Святий Кварт був єпископом Бейруту, в Фінікії. Про це дізнаємося з передань. Він багато трудився задля навернення  поган в християнство, пережив численні переслідування і помер природною смертю.

Святі Апостоли
Святі Апостоли

Святі Олімп і Терцій були учнями святого Павла. Терцій записував його листа до римлян. Згодом він став наступником святого Сосипатра, замінивши його на єпископському престолі.

Згідно з переданнями святі Олімпій, Родіон і Терцій загинули того ж дня, коли мученицькою смертю помер святий Павло.

Усі вони отримали свою славу на небесах, де вимолюють спасіння для людства. А ми маємо пам’ятати та вшановувати їх.

Цього дня іменини святкують Костянтин, Нестор, Орест.

Народні прикмети на 23 листопада

Дме вітер – чекайте хуртовини та похолодання.Якщо випало багато снігу – зима буде теплою.Голосно цвірінькають горобці – до відлиги.

За повірями у цей день добре відвідати магазин і закупити нові речі. Вважається, що вони принесуть успіх. Не можна нічого позичати з хати, бо можете віддати достаток. Також не варто починати нові справи.

23 листопада у багатьох країнах світу відзначається День подяки

Мета свята – подякувати Богові за зібраний урожай і за здобутки особисті і національні.

реклама

Поділіться статтею

Таїсії Повалій некомфортно жити в Україні

“Я у своїй країні, а мені некомфортно”: Таїсія Повалій поскаржилася на життя в Україні, де її зацькували

0
Відома українська співачка Таїсія Повалій, яка має почесне звання народної артистки, вперше розповіла про те, як важко їй дається життя в рідній Україні через багаторічне цькування з боку громадськості. Зірка зізналася, що через це некомфортно почувається на Батьківщині.
Гороскоп на 29 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 29 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: перепони у справах та непорозуміння в спілкуванні

У цей день друзям і приятелям буде важко порозумітися через невміння говорити про свої почуття. Не варто ховати образи, а необхідно шукати компроміси, і до того ж не боятися пробачати тих, хто випадков міг вас образити. Детальний гороскоп читайте в статті.
Слава Камінська переборщила з пластикою

Слава Камінська переборщила з кількістю пластики на обличчі: “Я починаю перетворюватися на шарпея” (ФОТО)

0
Відома українська співачка та екс-солістка гурту "НеАнгели" Слава Камінська є доволі яскравою та ексцентричною зіркою вітчизняної естради. Вона ніколи не приховувала, що робить і продовжує робити пластичні операції, але цього разу знаменитість збентежена змінами на обличчі через надмірну кількість уколів краси.
Де вагітна Руслана Лижичко виховуватиме первістка

Де вагітна Руслана Лижичко виховуватиме первістка? На маля очікує триповерховий еко-дім з садом-рунами

Відома українська співачка Руслана Лижичко заінтригувала публіку вагітністю, якої, до речі, візуально і не видно. У артистки готове до народження первістка абсолютно все, включаючи розкішний маєток та бажання бути мамою. Давайте дізнаємося, де ж буде виховуватися дитина знаменитості.
Потап більше не приховує, що зрадив колишній дружині

“Не муч іншу людину”: Потап більше не приховує, що зрадив колишній дружині Горовій з Настею Каменських

Олексій Потапенко та Настя Каменських тривалий час заперечували подружню зраду у родині продюсера. Мовляв, співачка ніколи не була коханкою, а Ірині Горовій не довелося відчути на собі біль зради. Втім, зараз зірка під тиском публічності та доказів більше не приховує правди.

Популярне

Останні новини