28 грудня 2020 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

28 грудня пращури намагалися найповніше підготуватися до Нового року і не нести у нього все погане.

Наприкінці грудня християни східного обряду вшановують велику кількість святих. Зокрема, на 28 грудня припадає день вшанування пам’яті святого Трифона Печенгського.

За народними переказами, одного разу Трифон, у миру Митрофан, почув голос, який наказав йому слідувати на Північ. Йдучи за велінням голосу він потрапив на Кольський півострів, де став жити біля річки Печенга. Там він проповідував Євангеліє саамів, а згодом побудував храм і заснував монастир на честь Святої Трійці. У тому ж храмі він прийняв постриг і через деякий час став ігуменом монастиря.

Печенгський монастир
Печенгський монастир

Саме за назвою річки Трифон і отримав своє прізвище.

Цього дня іменини відзначають Олександр, Василь, Іларіон, Павло, Степан, Сусанна та Трифон.

У народі існує кілька прикмет на цей день. Зокрема, говорять, що з 28 грудня день стає довшим, а погода – морозною.

Наші пращури цього дня радили помиритися з тими, з ким перебуваєте у сварці. І, звісно, рекомендували віддати усі борги.

Натомість заборонялося ходити в гості. Також цього дня не можна було займатися серйозною роботою, оскільки вірили, що вона не принесе великих результатів. І, звісно, як і протягом усіх свят, не можна було цього дня лаятися.

Зимові свята
Зимові свята

28 грудня пращури приділяли велику увагу всьому, що їх оточувало. Вони вважали, якщо цього дня кішка просилася в будинок, вугілля саме розгорялося або спостерігали червону зорю, то слід було чекати морозів.

Якщо ж вранці голосно цвірінькали синички і дув північний вітер, то готувалися до холодів.

Холодний і малосніжний день віщував гарний урожай злакових. А от якщо вітер розносить сухий сніг або на полях сніг лежить рівно, то це свідчило про майбутню посуху і неврожайний рік.

Глибокі замети свідчили про тепле літо, але спеки великої не обіцяли.

Схожі статті