Очищення содою і водою
Налийте в каструлю воду і додати кілька столових ложок соди. Прокип’ятивши цю суміш, необхідно вимити каструлю губкою або щіткою. Нагар та накип зійдуть.
Використання оцту
Залийте в пательню воду та додайте оцет у співвідношенні 1:1. Прокип’ятіть цю суміш на плиті протягом 10-15 хвилин. Вимийте пательню або каструлю губкою або щіткою.
Варіант для чавунних пателень
Якщо у вас чавунна пательня, ви можете спробувати видалити нагар за допомогою грубого солоду або чорного чаю. Посипте цим інгредієнтом пательню і ретельно витріть, потім ретельно промийте.
Використання лимонного соку
Вичавіть сік з лимона і нанесіть його на нагар на каструлі чи сковорідці. Залиште на кілька годин або навіть на ніч. Потім витріть нагар м’якою губкою або серветкою.
Також, Ви можете також використовувати спеціальні засоби для видалення нагару, які продаються в магазинах для дому. Агресивна хімія не корисна та має різкий запах, проте дуже ефективна у боротьбі з нагаром. Обов’язково дотримуйтеся інструкцій на пакуванні та гарно змийте засіб проточною водою.
Пам’ятайте, що при видаленні нагару слід бути обережним, особливо з чутливими поверхнями, які можуть бути подряпані губкою або щіткою. Якщо пательня має антипригарне покриття, слід уникати агресивних методів очищення, щоб не пошкодити покриття.
Не забувайте дбайливо промивати посуд після видалення нагару, щоб не залишити жодних залишків засобів для чищення, які можуть вплинути на смак їжі, яку ви готуєте. Також, пам’ятайте, що регулярне миття і догляд за посудом допомагає запобігти утворенню нагару та накипі в майбутньому.