Залишати “шуми” на бульйоні, чи ні, це майже риторичне питання. Утім, якщо чітко розібратися в ньому, то фактично, ні. Варто розуміти, що пінка під час варіння м’яса є згорнутим білком, що виділяється з м’ясних волокон. Вона абсолютно не є шкідливою, єдине що, може впливати на смак супу, або на його зовнішній вигляд. Тому, щоб бульйон був чистим і майже прозорим, господині збирають з нього “шуми”.
Професійні кулінари говорять про те, що є кілька основних причин того, чому збирати пінку з бульйону, все ж таки, варто. Насамперед, це погіршений смак супу через наявність цих “шумів”. Краще, коли цю зібрану пінку з супу ласує вдома котик. От йому це більш пасує та смакує. Але, сучасні коти такі розпещені кормом, що й вони не завжди хочуть її куштувати.

Також, це зовнішній вигляд бульйону, про який так дбають ідеальні господині. Адже, більш приємно, коли до столу подається прозорий суп, в якому можна розгледіти всі овочі й дно самої тарілки. А не бачити в ємності щось мутне, потемніле й незрозуміле. Ще одне — пінка в супі здатна сприяти швидшому псуванню продукту. Адже, по факту, це білкові залишки, які самі по собі довго не зберігаються.
Щоб легко та вдало зняти пінку з бульйону, потрібно враховувати, що це слід робити в перші 15-20 хвилин варіння м’яса. Робити цю дію бажано шумівкою. Також, є один лайфхак, про який знають виключно досвідчені кулінари. І це — додавання до бульйону очищеної цибулини. Адже, вона має здатність поглинати частину пінки й робити суп прозорим (завдяки цій дії). Використовуючи для варіння супу виключно найсвіжіше м’ясо, можна уникнути появи цієї пінки взагалі. Або, її буде дуже й дуже мало. Тому, варто купувати м’ясо в знайомих продавців, які чесно скажуть: м’ясо свіже чи не дуже.