Цей рецепт квашеної капусти не потребує багато зусиль та часу. Просто та швидко можна приготувати смачну страву, використовуючи лише два інгредієнти — свіжу, білокачанну капусту та сіль.
Ще з давніх-давен наші пращури солили капусту, оскільки це не тільки смачна, а й корисна страва. В ній міститься багато вітамінів, мікроелементів, клітковини та аскорбінової кислоти. Квашена капуста допомагає травленню, а також є профілактикою респіраторних захворювань.
Квашена капуста на зиму готується просто. Сіль виступає у ролі природного консерванту, але щоб отримати смачну страву потрібно точно знати, скільки покласти солі на 1 кг капусти. У середньому для якісного засолу потребується 25-30 грамів солі. Якщо вам не подобається солона капуста, кількість солі можна зменшити до 20 грамів, або навпаки, трохи збільшити, якщо віддаєте перевагу більш солоному смаку. Бажано відміряти точну кількість солі, яку ви збираєтеся додати до капусти на кухонних вагах, аби занадто не пересолити капусту. Якщо недосолити, вона швидко зіпсується та загниє, тому слід уважно відміряти пропорції.
Рецепт квашеної капусти в банках на зимуДля того, щоб зробити смачну квашену капусту в банках потрібно взяти білокачанну капустину, зняти декілька верхніх шарів та ретельно помити під прохолодною, проточною водою. Далі капусту нашинкувати та, за бажанням, додати свіжу, терту моркву. На вагах відміряти 1 кг вже порізаної капусти, додати 25-30 грамів солі та ретельно все пром’яти руками, щоб сіль проникла всередину капусти та вона пустила сік.
Далі просолену капусту потрібно щільно укласти в трилітрову банку, заповнивши 3/4 об’єму. Перед цим можна на дно посудини покласти чорний або духмяний перець та лавровий лист. Зверху накрити солону капусту стерильною марлею або кришкою з отворами, щоб гази, які утворюються у процесі соління, не залишались у банці. Залишити капусту кваситися на 2-3 дні, після чого зберігати при температурі 2-5 градусів.
Квашена капуста у банках найкраще смакує, якщо її подавати з олією та свіжою цибулею. Бажаємо здоров’я та смачного!