Котлети без м’яса… Читати, або чути це, дуже дивно. Адже, як таке може бути, щоб котлети і не були зроблені з м’яса? А може, і до того ж, дуже й дуже смачно. У всякому разі, в кожного з нас бувають періоди, коли от не хочеться їсти м’яса взагалі, або, все настільки вже приїлося, що хочеться якогось різноманіття. Якщо й ви відноситеся до цієї категорії людей, яким набридло просто все, візьміть і зробіть ось такі котлетки, без м’яса!
Одним із варіантів приготування такої другої страви до гарніру, є котлети з овочами та гречкою. Більше того, вони чудово підійдуть для тих, хто дбає про свою фігуру. Для приготування такого смаколику, знадобиться: одна чашка вареної гречки, одна цибуля середнього розміру, одна морква, одна штука картоплі, два-три зубчики часнику, один яєчний жовток, столова ложка борошна, сіль і перець за смаком, а також олія для смаження.

Варена гречка повинна бути охолодженою. Моркву і картоплю слід очистити і натерти терці середнього розміру. Цибулю дрібно нарізати і обсмажити на невеликій кількості олії до золотистого кольору. Часник також подрібнити і додати до цибулі, а потім — обсмажити ще протягом кількох хвилин. Для того, щоб скомпонувати всі інгредієнти для котлеток, необхідно все викласти в одну миску. Туди додати яєчний жовток, сіль і перець за смаком. Тобто, усе так, як і під час приготування стандартних котлет.
Щоб ці котлетки точно не розпалися під час смаження, в суміш для їх приготування ще можна додати одну столову ложку борошна. Все це слід ретельно перемішати до однорідної маси. Якщо суміш вийшла занадто рідкою, то можна додати ще трішки борошна або манної крупи. Це допоможе досягти бажаної консистенції. У самому кінці, з цього всього потрібно сформувати котлетки бажаної форми та товщини.
Вже перед самим смаженням, кожну котлетку слід обваляти в борошні, або в панірувальних сухарях. Після можна викладати на добре розігріту сковороду (коли олія теж достатньо прогріється). Обсмажувати котлетки слід з обох боків до золотистої скоринки. Важливо, щоб вони добре прогрівалися всередині, тому після утворення скоринки, потрібно зменшувати вогонь, щоб вони не підгоріли. Або не варто робити котлети занадто товстими, тоді їх буде легше смажити, й вони точно не вийдуть сирими. Готові котлетки можна посипати зеленню або тертим сиром.