Смачно приготовлена підлива так само, як і соус, здатна покращити практично будь-яку страву, зробивши її ароматнішою і пікантнішою. Як приготувати ароматну підливу? Існує безліч рецептур, ми ж розповімо вам про основні моменти і технології приготування підливи.
Основою для класичної підливи є рідина, що виділяється в процесі смаження курки, м’яса чи риби на сковороді або запікання в духовці. Як правило, цю рідину загущають борошном або кукурудзяним крохмалем. Є й інший спосіб приготування підливи, коли з цієї рідини видаляється весь жир, додаються приправи та різні спеції. Головний секрет приготування смачної підливи – дотримання пропорцій. Так, на 1,5 столові ложки борошна беруть 1 чашку рідини. Залежно від бажаного результату ці пропорції можуть змінюватись.
Інгредієнти
- Свинина — 500 грамів
- Бульйон — 500 мілілітрів
- Борошно — 3 столових ложки
- Сіль — за смаком
- Томатна паста — 1 трикутник
- Спеції — за смаком
Як приготувати підливу
Підлива вийде особливо насиченою, якщо ви готуватимете її в тому самому посуді, в якому готується страва, на основі якої вона, власне, і робиться. Отже, викладіть блюдо (курку, рибу, м’ясо) зі сковороди або каструлі, щоб рідина зібралася в кутку посуду, трохи нахилить її, приберіть ложкою жир, що утворився, дайте рідині трохи відпочити і потім вже додайте в неї інші інгредієнти.
Є ще один спосіб приготування підливи. Усю рідину перелийте в склянку, зберіть трохи жиру, влийте його в каструлю чи сковороду. Жир, що залишився в склянці, викиньте, але рідину залиште. У посуд з жиром додайте, потушкуйте пару хвилин, поки вміст посуду не загусне, залишену в склянці рідину збийте. Не припиняючи збивати, перелийте рідину в сковороду чи каструлю. Загасіть підливу хвилин 10 на маленькому вогні, поки вона не загусне. Залишилося лише процідити підливу, додати до неї спеції, трави, коріння, посолити, подають її теплою.
Щоб підлива вийшла без грудок, крохмаль або борошно потрібно розвести в невеликій кількості прохолодної води. Прибрати грудки, що утворилися можна, якщо збити підливу віночком або ж процідити через сито, продавлюючи через нього грудочки, видалити грудки можна за допомогою міксеру.
Підливу можна готувати з різних продуктів: овочів, зелені, спецій, основні інгредієнти – це вода, бульйон, борошно, кетчуп або томатна паста.