Взимку просто відкриєте та намажете на хліб: такий паштет врятує під час блекауту та незапланованих гостей

Паштет — давня традиційна страва багатьох кухонь світу. І цікаво, що її рецепт не змінюється століттями і залишається оригінальним. Дійсно, як ще можна покращити цю смакоту?

Печінковий паштет – це страва, в основі якої лежить печінка тварин (зазвичай птиці або яловичини), яка помелена, змішується з олією, спеціями та іншими інгредієнтами, а потім запікається або вариться до консистенції пасти.

Історія паштету сягає корінням у Францію, де ця страва здобула широку популярність у 18 столітті. Спочатку паштет готували з печінки дичини, проте згодом рецепт розширився і основу почали складати різні види печінки.

Назва “паштет” походить від французького слова “pâté”, що означає “запіканку” або “пасту”. Ця назва відображає метод приготування страви, коли паста з печінки запікається до утворення скоринки.

Печінковий паштет має безліч корисних властивостей завдяки вмісту вітамінів (A, B12, C, D, E) та мікроелементів (залізо, цинк, селен). Печінка багата на залізо, що позитивно впливає на роботу кровоносної системи, а також містить вітамін А, необхідний для зору та імунітету. Крім того, паштет містить білки, необхідні для зростання та відновлення клітин організму.

Інгредієнти

  • Печінка куряча – 1 кг
  • Морква – 150 г
  • Цибуля ріпчаста – 100 г
  • Свиняче сало – 10 г
  • Вершкове масло – 50 г
  • Молоко – 125 мл
  • Соняшникова олія – 45 г
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Сіль – за смаком

Як приготувати смачний печінковий паштет

Помийте печінку та овочі. З печінки видаліть плівки та поріжте на невеликі шматочки. Цибулю та моркву очистіть, моркву натріть на великій тертці, цибулю поріжте середніми кубиками.

Сало наріжте на маленькі шматочки. Вершкове масло дістаньте з холодильника заздалегідь, воно має нагрітися до кімнатної температури та стати м’яким.

Паштет з печінки

У сковороді розігрійте олію і всипте моркву з цибулею, через 1 – 2 хвилини додайте до них печінку і смажте, періодично помішуючи, 10 хвилин. Потім посоліть і поперчіть, влийте молоко і тушкуйте під закритою кришкою до готовності приблизно 15 хвилин. Готову суміш зніміть з вогню і дайте охолонути.

Печінковий рулет
Печінковий паштет

Добре подрібніть у блендері на великій швидкості тушковані овочі та печінку разом зі шматочками сала. Додайте вершкове масло і добре перемішайте. Охолодіть готовий паштет у холодильнику протягом 30 хвилин.

Схожі статті

Чебуреки на воді: рецепт, який будуть просити готувати по 7 днів на тиждень

Готувати тісто для чебуреків насправді дуже просто, як і саму цю страву. Але така смакота зможе добре порадувати рідних та близьких на вихідних. Спробуйте приготувати та переконайтеся самі.

Ектор Хіменес-Браво навчив готувати домашні чипси: рецепт без “ГМО” та “Є-шек”

Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати натуральні домашні чипси з лавашу та зробити до них відомий мексиканський соус. І одне, і друге — дуже корисно. Можна їсти й не перейматися ні за що!

Страва вихідного дня: що приготувати на цих вихідних, щоб нагодувати всю сім’ю

Кулінари розповіли, як приготувати вареники з цибулею та салом "на пару". Рецепт дуже простий, а страва не залишить байдужими цілу родину. Найсмачніше — зовнішня начинка до вареників.

Цей інгредієнт у фарш майже ніхто не додає, і дарма: котлети стають пишними та соковитими

Є три різні способи та інгредієнта, які допоможуть зробити будь-який сухий фарш більш соковитим. У результаті й самі котлетки вийдуть такими, що танутимуть в роті.

Рецепт котлет з їдальні 90-х років: всі про нього забули, а дарма – дуже смачно і бюджетно

Ці котлетки можна приготувати легко та швидко. Зробити це зможе навіть та господиня, яка не сильно вміє та любить їх готувати. Все тому, що рецепт мега простий!

Євген Клопотенко назвав себе божевільним, бо посмажив банани з цибулею на сковороді

Євген Клопотенко запропонував українцям обсмажити банани з червоною цибулею. Хто не може собі цього уявити, може побачити це на власні очі. Адже шеф-кухар зняв і виклав відео. Це мішлен.