Чимало господинь мріють, хочуть і прагнуть приготувати котлети так, щоб вони були соковитими. Багато хто вважає, що це можна зробити додавши до м’ясного фаршу ніжну м’якушку хліба, але ні. З додаванням хлібу котлетки не завжди можуть вийти соковитими, а ще й навпаки, стати більш сухими, якщо з хлібом “переборщити”. Оскільки основне завдання хліба в котлетках, це міцно утримати м’ясо, щоб воно не розпадалося під час смаження. В залежності від того, як ще ці котлетки посмажити, стане відомо: будуть вони соковитими чи ні.
Є інгредієнти про які взагалі абсолютно ніхто не здогадується. Найперший із них, це кабачок (цукіні). Для цього його необхідно потерти на терці і додати до м’ясного фаршу так само, як додають хліб. Але цього разу хліб замінити кабачком. Ті, хто вже пробував готувати за таким рецептом, попередньо рекомендують добре відтиснути сік з цукіні. Щоб зайвої “рідини” до м’яса не додавати. Бо існує вірогідність того, що зайвий сік із цукіні може зробити фарш занадто рідким.
Розбавити чимось занадто сухий фарш, щоб він став більш соковитим, можна й за допомогою сирої картоплі. Цей овоч також потрібно добре натерти на терці, як і цукіні. Сік з картоплі буде, але не в такій кількості, як з кабачків. А тому, його спокійно можна додати до м’яса.
Занадто рідкий фарш зробити більш цупким, але при цьому, і лишити більш-менш соковитим, можна додавши туди одразу ж декілька інгредієнтів. А саме: моркву, капусту, гарбуз (їх потрібно подрібнити), а також — порізану цибулю. При цьому, ніякого хлібу до м’яса додавати не потрібно. Додаючи до фаршу будь-що, щоб зробити його більш соковитим, слід не забувати про те, що потрібен час, щоб м’ясо могло просто “постояти”. Наситися додатковою вологою йому потрібно близько 10-15 хвилин. Після цього можна продовжувати робити котлетки далі.